13.6 C
Jindřichův Hradec
15.04. 2024
Objektivem Lukáše Šamala

Fotil Lukáš: Za pukem pod vodou

V Českých Budějovicích to v sobotu 6. 5. 2017 žilo hokejem. Tentokrát se ale neplnila tribuna zimního stadionu, zato plavecký stadion ožil 10. ročníkem mezinárodního turnaje BUD PIG CUP v podvodním hokeji. A tento netradiční sport přijel nafotit i jindřichohradecký fotograf Lukáš Šamal.

Turnaje se zúčastnilo celkem 20 týmů, zahrát si přijely týmy Polska, Velké Británie, Německa nebo Slovinska. Domácí klubu Serrasalmus, ve kterém působí i Jindřichohradečačky, se v mezinárodní konkurenci vůbec nevedlo špatně- muži obsadili 7. místo a ženy skončily v ženské divizi na bramborové příčce.

Jihočeský klub Serrasalmus je jediným v České Republice, proto jediná příležitost jak získat zkušenosti je na mezinárodních turnajích. „Pořádání vlastního turnaje je pro nás každoročně velkou událostí a skvělou příležitostí se opět setkat s našimi podvodními kamarády. Podvodní hokej může hrát každý, kdo se nebojí vody. Stačí se jen nadechnout a dovézt puk až do brány,“ říká se smíchem hráčka českobudějovického týmu.

Pravidla hry nejsou složitá. V každém týmu je šest hráčů, kteří mají rozdělené posty na útočníky a obránce, klasický brankář ale na rozdíl od ledního hokeje chybí. Cílem je dostat dvoukilový olověný puk do soupeřovy brány pouze pomocí malé jednoruční hokejky bez jakéhokoli faulování soupeře. Jedná se sice o bezkontaktní sport, ovšem občasné ráně ploutví se hráči nevyhnou. K dalšímu vybavení podvodních hokejistů patří rukavice, potápěčská maska, šnorchl a čepička chránící uši.

Protože pod vodou se nedá mluvit, velmi důležitá je souhra všech hráčů a týmová spolupráce. Tréninky probíhají třikrát týdně a jsou všestranně zaměřeny. Rozvíjet je potřeba nejen zručnost s pukem a vzájemnou kooperaci hráčů, samozřejmě je potřeba trénovat i rychlé plavání a dechovou výdrž.


Ukázka:


 

Foto: Lukáš Šamal

tel.: 602 674 615
mail: [email protected]

FACEBOOK

letacek lukas samal