4 C
27.04. 2024
Akce Vašimi objektivy

Fotil Martin: XIX. ročník závodu Běž na věž

Počasí, které přálo dobrým výkonům, přilákalo k závodu Běž na věž v sobotu 14. května celkem 64 závodníků. Nejmladšímu účastníku Toníčkovi Davidovi z Malého Ratmírova byly 3 roky a nejstaršímu závodníku Igoru Tausingerovi z Prahy 66 let. Přímo z Jindřichova Hradce bylo celkem 37.

Nejdál to měla Fotil Martin: XIX. ročníku závodu Běž na věžk naší věži Júlia Mušková, která přijela až za Slovenska, čímž se naše soutěž stala soutěží mezinárodní. Poměrně silné zastoupení měl tým z České Kamenice, kam doputoval, zásluhou Pavla Nováka, pohár za vítězství v kategorii Dospělí nad 25 let. Absolutní vítěz závodil v kategorii Mládež do 25 let a stal se jím sedmnáctiletý Filip Kašpar z Jindřichova Hradce s časem 45 vteřin a 94 setin vteřiny. Nejdelší čas, ve kterém byla letos věž zdolána, byl 3 minuty 59 vteřin a 58 setin vteřiny.

Každý účastník obdržel diplom s časem, za který zdolala 153 schodů městské vyhlídkové věže a vítězové jednotlivých kategorií získali keramické poháry z dílny Romany Hulíkové.

Atmosféru dokreslovala pouliční muzika osvědčených Pouličníků. Osvěžení mohli čekající závodníci nalézt v Dada clubu, kde se vydávaly také diplomy. Čas měřil spravedlivý komisař závodu Mgr. Vladislav Burian a celou akcí slovem provázel moderátor Mgr. Karel Sláma. Ozvučení zajišťovala agentura Kayman records a boule ošetřovaly zdravotnice z Oblastního spolku Červeného kříže. Všem zúčastněným děkujeme za zdárný průběh akce a těšíme se na příští ročník.