13.9 C
Jindřichův Hradec
30.05. 2024
Články

GBA Fio banka Jindřichův Hradec se připravuje na baráž

Letošní sezóna Kooperativa NBL pro náš tým skončila a vzhledem k faktu, že jsme se umístili na 12. příčce soutěže, nás nyní čeká baráž. V baráži se rozhodne o účastníkovi dalšího ročníku KNBL mezi námi a celkem, který se stane vítězem 1. ligy.

6. května nás čeká zápas na palubovce našeho soupeře. Na tento zápas vypravíme autobus pro naše fanoušky, kteří se utkání budou chtít zúčastnit. Poprosíme zájemce, aby se přihlásili na e-mail [email protected]. Počet míst bude omezený kapacitou autobusu.

Druhý zápas baráže odehrajeme na naší domácí palubovce v Jindřichově Hradci 8. května. V případě shodného počtu vítězství po obou utkáních bude rozhodovat skóre. Náš cíl je jasný. Chceme si v baráži vybojovat místo mezi českou elitou a účastnit se naší nejvyšší basketbalové soutěže i příští sezónu. Pevně věříme, že s podporou našich skvělých fanoušků naší letošní pozici obhájíme.

Hlavní trenér týmu Gilbert Abraham se rozhodl dále nepokračovat ve své funkci. Po domluvě s managmentem klubu na jeho místo nastoupí výkonný ředitel Get Better Academy Julian Beťko.

Díky velmi úspěšné sezóně našich juniorů GBA Sojky Pelhřimov v extralize U19, kteří do play-off vstupují z prvního místa, je velmi pravděpodobné, že se letošní Final four U19 bude konat v Jindřichově Hradci a v Pelhřimově a to 7.5 a 8.5. 8.5. by v Jindřichově Hradci měly proběhnout souboje o 3. a o 1. místo celé extraligy! Začátkem května se tak naši fanoušci mohou těšit na basketbalem nabitou akci přímo v srdci Jindřichova Hradce.

V neposlední řadě je třeba vyzdvihnout výkony našich kadetů GBA Lions Jindřichův Hradec, kteří se v extralize U17 probojovali předkolem do play-off. V prvním zápase dokázali porazit výše nasazený celek Tygři Praha na soupeřově palubovce. Další duel se uskuteční v Jindřichově Hradci 30.04.

Filip Hraba