2.7 C
20.04. 2024

Házená Jindřichův Hradec má za sebou úspěšný víkend

Jindřichohradecká házená v čele s A-týmem, který nedal šanci hráčkám Havlíčkova Brodu, má za sebou úspěšný víkend. Pouze ve dvou kategoriích nestačily jindřichohradecké házenkářky na své soupeřky.

1. Liga ženy | J.Hradec – Havlíčkův Brod 28 : 22

Po trápení ve Vršovicích jsme tentokrát nastoupili odhodláni nedat svou kůži zadarmo. Naše snaha byla podpořena velice dobou obranou, za kterou likvidovala střely Havlíčkobrodských děvčat ve velké pohodě Petra Dušková. Soupeř svou první branku vstřelil až ve 13 minutě, kdy snižovali na 6 : 1. Ale naše děvčata nepovolila a dál zatěžovala konto hostí až do stavu 12 : 1, poločas jsme vyhráli neuvěřitelným skórem 13 : 2. I v druhém poločase jsme si drželi stejnou pohodu a soupeři jsme dovolili skórovat až ve chvíli, kdy jsme dali příležitost mladým hráčkám z lavičky. I ony si vytvořily hodně šancí po hezkých akcích, ale bohužel jsme je neproměnili. Radost z vítězství byla veliká. Vyzvedl bych výkon Míši Vlkové, která dnes hrála opravdu ve velké pohodě jak v útoku, tak v obraně. Pochvala patří ale celému družstvu.

Branky: Vlková 6, Zahradníková 6, Plucarová 4, Rytířová 4, Kovářová E. 2, Fruhaufová 2, Dolejšová 2.

1 liga ml. dorost | J .Hradec – Zlín 31 : 27

Další důležité body vybojovaly naše mladší dorostenky proti silnému Zlínu. Zpočátku to vypadalo, že to půjde snadno, vedli jsme 6 : 2, ale soupeř vyrovnal na 16 : 16 a začínalo se znovu. Celý zápas byl jak na vlnách a až v závěru jsme si dokázali opět vytvořit náskok a zápas dovést do vítězného konce.

Branky: Mazánková 9, Coufalová Z. 6, Vokušová 6, Camrdová 4, Dvořáková E . 4, Dobešová a Mátlová po 1.

1.liga st. | Dorost J.Hradec – Zlín 20 : 35

Naopak svůj kalich hořkosti si musely vypít až do dna starší dorostenky, které dostaly nakládačku od starších děvčat ze Zlína. Soupeř nás přehrával po všech stránkách. Udržel si po celý zápas vysoké tempo, přesné přihrávky a kvalitní střelbu. Na naší straně se tentokrát neprobudila ani bojovnost, která nás tolik zdobila v posledních zápasech. Nakonec nás zradila i střelba z vyložených šancí.

Branky: Mazánková 6, Hauserová 5, Coufalová K. 4, Dobešová 2, Coufalová Z, Camrdová, Vokušová po 1.

KP Ženy | J. Hradec B – Loko České Budějovice 20 : 18

I naše ženská záloha, vlítla ve svém zápase na soupeře a ve 12 minutě jsme vedli 7 : 0, ale pak po několika chybách jsme vrátili Lokotku do hry a z jasné záležitosti se stal napínavý zápas. Svou herní převahu, jsme si však vzít už nedali a dotáhli jsme zápas do vítězného konce.

Branky: Urbanová 8, Bubeníková 4, Vokušová M. 3, Hauserová A. 3, Špačková, Knížová po 1.

Kp st žačky | J.Hradec – Jiskra Třeboň 31 : 14

Také starší žačky využily domácí atmosféru k zisku dalších 2 bodů proti ambiciózní Třeboni. A ačkoli Třeboň se ujala vedení 2 : 1, od té chvíle bylo na palubovce jakoby jen jedno družstvo. Děvčatům se dařilo snad všechno. V poločase jsme vedli 18 : 8 a pohodlně jsme si došli pro lehké body. Branky: Neidrová 7, Martínková 7, Čchová 5, Věrná 4,Jírová 3, Hochmutová, Neugebauerová po 2, Bejnová 1.

Kp mini | J. Hradec – J. Třeboň 6 : 26

Naše nejmenší družstvo nastoupilo ke svému prvnímu mistrovskému zápasu. Na třeboňské kluky nestačili, ale ostudu taky neudělali a po trochu ustrašeném začátku, jsme se taky začali prosazovat i gólové. Všechny branky nastřílela Verunka Martínková, ale věříme, že příště se přidají i ostatní.

Text: Karel Petržala – foto: Petr Nystrom