19.8 C
Jindřichův Hradec
12.04. 2024
Články

Házená Jindřichův Hradec slaví úspěchy i mezi dorostenkami a žačkami

Svou úspěšnou sezónu zakončily také dorostenky a žačky klubu Házená Jindřichův Hradec. Starší dorostenky v posledním utkání rozdrtily DHC Plzeň a slavily konečné páté místo. Navíc se můžou pyšnit první a druhou střelkyní celé ligy. Ještě o příčku výše skončily v první lize mladší dorostenky, když se stejným klubem vydřely jednobrankové vítězství. Po horším podzimním startu se v posledních utkáních daří i mladším žačkám, které vybojovaly druhé vítezství v řadě proti budějovické Lokomotivě. Skvělého úspěchu dosáhly také starší žačky, jejichž tažení v žákovské lize znamená celkové páté místo v konkurenci 25 družstev a jen jeden bod od bronzové příčky. 

1. liga mladší dorostenky Házená Jindřichův Hradec – DHC Plzeň   33 : 32

Komentář trenéra Karla Petržaly:

Poslední zápas letošní sezóny jsme odehráli na domácí palubovce.  Byl velice důležitý, protože jsme bojovali o 4 místo v nejvyšší soutěži České republiky. A k tomu jsme museli doma vyhrát. Několikrát jsme v tomto zápase vedli i o 4 branky, ale důležitost zápasu se promítala do nervozity, takže nás hosté neúnavně doháněli. Ještě 20 vteřin před koncem měli šanci vyrovnat, ale nakonec jsme závěr zvládli a a mohli jsme se radovat. Čtvrté místo je opravdu úspěchem a jen mrzí pololetní odchod jedné z hráček do Slávie Praha, protože bychom s ní šáhli určitě po medaili. Přesto a i právě proto, patří děvčatům velký dík, že jsme si s touto situací poradili a vybojovali jsme si aspoň toto krásné umístnění.

Branky: Coufalová 10, Vokušová 8/1, Dobešová 6, Camrdová, Dvořáková E po 3, Dvořáková A 2, Mátlová 1.


1.liga starší dorostenky      Házená Jindřichův Hradec  – DHC Plzeň  47 : 26

Komentář trenéra Karla Petržaly:

Toto utkání na rozdíl od předešlého nerozhodovalo již o ničem a oba aktéři měli své postavení v tabulce jasná. Takže šlo hlavně o to, si v pohodě zahrát a poslední utkání si vychutnat. Pro některá děvčata to byl poslední zápas v dorostenecké lize. A tak taktika trenéra zněla: „užijte si to!“ Děvčata to vzala doslova a rozjela střeleckou exhibici. Vycházelo nám vše na co jsme sáhli. Zvláště pak souhra dvojice Coufalová K. Hauserová byla ukázková. Děvčata neubrala a vydržela celých 60 minut jet naplno, což se pochopitelně odrazilo na výsledku. Touto střeleckou jízdou si nakonec Týna Coufalová vystřílela nejlepší střelkyni 1.Ligy a hned za ní na 2.místě skončila Valča Hauserová. I tomuto družstvu, které si dalo na začátku sezóny plán udržet ligu patří velký dík za perfektní výkony a velkou bojovnost. A samozřejmě za nádherné 5 místo nejvyšší soutěže ČR.

Branky:  Coufalová K  12/1, Hauserová 10,  Kalajová 7, Loskotová 6,  Vokušová 4, Viktorínová 3, Dvorská 2, Dvořáková A  , Dvořáková E, Picková po 1


Jihočeská liga – mladší žačky  Házená Jindřichův Hradec  –  Lokomotiva Č. Budějovice  11 : 5

Komentář trenéra Karla Petržaly:

Velkou radost nám udělaly mladší žačky, které na podzim neměli na svém kontě ani jediné vítězství. Po zimní přípravě a po účastech na několika turnajích se konečně dostavili výsledky.  V minulém kole jsme porazili Milevsko a teď Budějovickou Lokotku. Oběma jsme vrátili podzimní porážky. Budeme věřit, že nám to vydrží a i dalším soupeřům budemne zdatným soupeřem.

Branky: Špačková 4/1, Neidrová, Tancerová, Řeřichová po 2, Štíchová 1


Starší žačky – Páté místo v žákovské lize

Komentář trenéra Karla Petržaly:

Další úspěchem jindřichohradecké házené je určitě jízda starších žaček v žákovské lize, kde v konkurenci 25 družstvech obsadily páté místo. Od bronzové medaile nás dělil jen jeden jediný bod. I tady se děvčata prezentovala hezkou házenou, kde vévodila hlavně Bára Neidrová, která byla nakonec i nejlepší střelkyní celé soutěže. Svým výkonem si řekla o zařazení do výběru České republiky stejně jako tam byla zařazená Zuzka Věrná a z mladšího dorostu Anička Dvořáková.

Foto: Petr Nystrom