3.8 C
20.04. 2024

Házenkářky Jindřichova Hradce vypadly po těsné prohře z Českého poháru

2. kolo Českého poháru: Házená Jindřichův Hradec – Jiskra Havlíčkův Brod 28:29 (10:16)

Toto utkání bylo o dvou různých poločasech. První poločas byl jasně pro Havlíčkův Brod, druhý jsme ovládly my. Bohužel to byl nakonec náš tým, kdo těsně prohrál a v Českém poháru končí.

První poločas nebyl z naší strany zrovna povedený. Začátek nám nevyšel vůbec, už v 5 minutě nás soupeř za stavu 0:4 donutil vzít si time out. Poté jsme se trochu rozehrály, ale gólové manko ze začátku utkání se s námi tálo celý poločas. Ke konci po našich technických chybách hostující hráčky svůj náskok navýšily až na 6 branek.

Druhý poločas byl úplně jiný. Začalo se nám více dařit střelecky, to nás hodně povzbudilo, najednou v naší hře bylo nasazení, bojovnost, chuť po vítězství. To se odrazilo i na skóre, které jsme dokázaly otočit v náš prospěch, vedly jsme dokonce o čtyři branky. Velmi tomu také napomohly vynikající zákroky Petry Duškové v bráně, která nás ve druhé půli hodně podržela.

O vítězství jsme se nakonec v samém závěru připravily sami vlastními chybami, neproměněnými jasnými šancemi. Během několika minut nás hostující dostali zpět pod tlak a závěr patřil opět jim.

Sestava domácích: Dušková Petra, Kovářová Eliška 3, Fruhaufová Lucie 2, Vlková Michaela 5, Tržilová Natálie 1, Březinová Simona 1, Reisnerová Kateřina, Kovářová Tereza, Plucarová Kristýna 1, Berounská Zuzana, Hauserová Agáta 3, Tomanová Eliška, Ošívková Monika 2, Zahradníková Gabriela 7/5, Rytířová Aneta 3.

Sestava hostí: Fučíková Barbora 1, Kutlvašrová Jitka 4/1, Ďásková Zuzana 3/1, Svobodová Kateřina, Kotanová Veronika 3, Jůzlová Kristýna 5, Kratochvílová Hana2, Kubalová Barbora 1, Feigler Monika 2, Kohoutová Nikola 4, Brožová Jitka 4, Zimová Věra.

Iva Jonová – Foto: Petr Nystrom