10.5 C
Jindřichův Hradec
30.05. 2024
Články

Házenkářky nestačily na Kynžvart

Házenkářky nestačily na Kynžvart

Házená Jindřichův Hradec – Lázně Kynžvart 27:44 (8:24)

Sobotní domácí zápas jindřichohradeckým házenkářkám vůbec nevyšel a hostující tým Kynžvartu je jasně přestřílel.

Hodnocení trenérky Ivy Jonové:

Těžko se takový zápas hodnotí. Soupeřky byly tentokrát ve všem lepší. Měly velký tah na bránu, důraznou, až tvrdou obranu a neskutečně rychlou rozehrávku i protiútok. Hned od začátku si díky našim mnoha technickým chybám vytvořily velký náskok. Nedokázaly jsme jejich protiútokům čelit. V útoku jsme chybovaly, ztrácely jsme balóny a Kynžvartské hráčky naše chyby okamžitě trestaly rychlým protiútokem. Poločas jsme prohrály 24:8, za 30 minut jsme se nedokázaly zvednout.

Do druhého poločasu jsme šly s tím, že musíme co nejvíce snížit náskok soupeřek, který byl opravdu hrozivý. To se naštěstí podařilo, druhou půlku jsme prohrály pouze o jednu branku. Naše hra se po poločase zlepšila, lépe jsme bránily, začaly jsme hrát rychleji dopředu, dávat branky. Díky tomu se nám dařilo držet se soupeřkami krok.

Domácí brankářce se podařilo několik šancí Kynžvartských zlikvidovat, což také holky v poli podrželo.

Pravdou také je, že hosté ve druhém poločase téměř nestavěli nejlepší střelkyni utkání Patrnčiakovou, to bylo samozřejmě hodně znát.

Je škoda, že jsme se takto nedokázaly zvednout dříve, skóre by určitě nebylo tak vysoké. Teď nezbývá, než se z vysoké porážky vzpamatovat, poučit a jít dál. Snad máme nejhorší zápas sezóny za sebou a nadále se nám bude dařit lépe.

Sestava domácí:

Dušková Petra, Reisnerová Kateřina, Plucarová Kristýna 3/0, Frühaufová Lucie, Vlková Michaela 1/0, Tržilová Natálie, Březinová Simona 2/0, Kocarová Markéta, Dolejšová Tereza 3/0, Hauserová Agáta 2/0, Rýparová Tereza 1/0, Havlíková Monika, Zahradníková Gabriela 7/5, Rytířová Aneta, Jonová Andrea 1/0, Jasanská Sabina 7/0

Sestava hosté:

Tesařová Barbora 3, Mirkovič Žaklina 1/1, Michalcová Tereza 4, Patrnčiaková Annamaria 16/3, Dresslerová Katka 2, Hejkalová Kritýna 1, Srpová Adéla, Kupusniaková – JV Šárka 3, Königová Kristýna 4, Hrbková Martina, Dvořáková Veronika 4/2, Friedel Zdeňka 2, Pilmajerová Adéla, Vysloužilová Denisa 4.