7.1 C
19.04. 2024

Házenkářky nestačily v Českém poháru na silný Hodonín

Házená Jindřichův Hradec – HK Hodonín 24 : 38 (14:19)

Házenkářky nestačily v Českém poháru na silný HodonínVe třetím kole Českého poháru čekal jindřichohradecké házenkářky soupeř z nejvyšší soutěže HK Hodonín. „S Hodonínem máme zkušenosti z minulé sezóny, kdy hráli stejně jako my 1. ligu, takže jsme věděly, nebo tušily, co můžeme od soupeřek očekávat.“ říká trenérka Iva Jonová

Vstup do zápasu se týmu od Vajgaru povedl více než na výbornou, v prvních minutách se dostal do vedení 2:0, to bylo pro psychiku hráček hodně důležité. V první půli se bez větších problémů  dařilo s Hodonínem držet krok. Soupeřky sice otočily stav skóre ve svůj prospěch, ale náskok nebyl nijak dramatický. Domácí hráčky dokonce ještě dvakrát vyrovnaly a šly do vedení, ale to už bylo bohužel naposledy. Poté převzaly taktovku nad utkáním Hodonínské hráčky.

„Nám v prvním poločase vycházely nacvičené kombinace. Snažily jsme se dodržet taktiku, na které jsme se domluvili před zápasem a přineslo to patřičný výsledek. První poločas nakonec sice skončil rozdílem 5 branek ve prospěch hostí, ale náš výkon vůbec nebyl špatný.“ shrnuje první půli trenérka

Stejnou hru bohužel dokázaly domácí hráčky hrát jen prvních pět minut druhé půlky. Pak přišly zbytečné technické chyby, ztráty balónů a také dost neproměněných střeleckých šancí a soupeřky tyto chyby okamžitě trestaly rychlým útokem. Skóre začalo narůstat ve prospěch hostujících hráček a to se na domácích projevilo přibývající nervozitou, ze které pramenily další a další chyby.
Postupně Hodonín utekl až na konečný rozdíl 14 branek.