29.03. 2024
Články

Házenkářky od Vajgaru porazily doma Otrokovice

Házená Jindřichův Hradec – TJ Jiskra Otrokovice 30:24 (14:10)

Na domácí palubovce vybojovaly jindřichohradecké házenkářky potřebné dva body. Ve sportovní hale přivítaly předposlední tým tabulky z Otrokovic. Od začátku utkání domácí hráčky kontrolovaly zápas a papírově slabšímu soupeři nedaly šanci k zásadnější změně skóre. Na konci utkání tak bylo o šest gólů vyšší na straně domácích hráček.

V tabulce sice jindřichohradecký tým zůstává na osmé pozici, ale na druhý tým tabulky má ztrátu pouhých tří bodů. Tento zápas také ukončil podzimní část první ligy a házenkářky teď čeká dvouměsíční pauza, po které přivítají doma 8. února tým Havlíčkova Brodu.

Komentář trenérky Ivy Jonové:

I když jsou Otrokovice na konci ligové tabulky, tak jsme do utkání nastupovaly s respektem. Už vzhledem k tomu, že se nám na podzim moc nedaří. Sice jsme minulý týden prolomily šňůru proher,  ale přesto jsme se na zápas s Otrokovicemi poctivě připravovaly.

Začátek zápasu jsme zvládly skvěle, obrana pracovala naplno, držela nás brankářka a díky tomu se nám hned v začátku povedlo několik rychlých útoků a v 8 minutě už jsme vedli 5:0. Soupeřky se po vlastním time outu trochu zvedly, ale náš náskok nedokázaly smazat. Poločas nakonec skončil v náš prospěch 14:10.

Do druhého poločasu jsme nastoupily se stejným nasazením. Pak ale mezi 6 a 11 minutou přišel útlum a soupeřky začaly náš náskok stahovat. Z této krize jsme se postupně dostaly, i když soupeřkám se podařilo snížit až na rozdíl 3 branek. Několik minut pak skóre přibývalo na obou stranách stejně, ale vedení jsme si držely. Ve 48 minutě však přišel další útlum a Otrokovické hráčky nás dotáhly na rozdíl pouhých dvou gólů. Toto zapříčila hlavně naše špatná koncovka, když jsme se přestaly trefovat jak ze 6 metrů, tak i z dálky. Situace na hřišti nás donutila k time outu. Obměnily jsme sestavu a postavily jsme čerstvé síly, což se vyplatilo. Holky během 5 minut vstřelily 5 branek a nepříznivou situaci na hřišti tím hodně uklidnily. Pak už jsme dohrávaly v klidu.
Zápas skončil v náš prospěch 30:24.

Velmi nám k vítězství pomohla brankářka Petra Dušková, které se dnes hodně dařilo, ale také kolektivní hra a bojovnost. S výkonem všech holek jsem byla velmi spokojená.