Házenkářky porazily v prvním kole ligy Otrokovice

Házenkářky Jindřichova Hradce vybojovaly vítězství v prvním kole nového ročníku 1. ligy, které odehrály na palubovce Otrokovic.

Jiskra Otrokovice – Házená Jindřichův Hradec 32:33 (14:16)

Úvod patřil domácímu týmu, který v 9. minutě vedl 6:4, ale nutno podotknout, že to bylo v utkání naposledy. Jihočeškám se totiž povedla šestibranková šňůra, po níž otočily skóre ve svůj prospěch – 6:10.

Pak se oba týmy trefovaly rovnoměrně a hradecké házenkářky odcházely v poločase do kabin s dvoubrankovým náskokem – 14:16.

Hostující celek po přestávce skóre navýšil až na rozdíl šesti branek – 22:28, ještě v 45. minutě pak platil stav 29:33, ale závěr patřil Otrokovicím, které v přesilovce třikrát skórovaly a stáhly manko na jediný gól.

Iva Jonová, trenérka Házené Jindřichův Hradec: „K vidění byl výborný a bojovný zápas. V první půli jsme vedli až o čtyři branky, ale do přestávky nás soupeřky stáhly. Po změně stran jsme náskok navyšovali, jenže posledních deset minut patřilo Otrokovicím. Dost nás tlačily, začali jsme chybovat v obraně, z čehož pramenily fauly a vyloučení. V defenzivě nám dost chyběla Plucarová, jež si ve druhé půli pochroumala koleno. Hodně branek jsme inkasovali přes pravou stranu, kde nám činilo problém ubránit Vyoralovou. Navíc jsme párkrát nepřesně zakončili a začali jsme se bát o výsledek. Naštěstí nás neopustila bojovnost a výhru jsme uhájili.“

Ve druhém kole J. Hradec v sobotu ve své hale přivítá ambiciózní Lázně Kynžvart (18 hodin).

Branky: Vyoralová 7, Dufková 6, Žůrková 6/2, Ličmanová 5, Divílková 5, Chludová 1, Matovičová 1, Zpěváková 1 – Zahradníková 8/3, T. Dolejšová 6, Jasanská 4, Plucarová 3, Rytířová 3, Jonová 3, Vlková 2, Březinová 2, Frühaufová 1, Tržilová 1.

Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmičky: 2:3. Vyloučení: 3:4. ŽK: 0:2.

Další výsledky 1. kola:

UP Olomouc – Kunice 29:35, Lázně Kynžvart – Vršovice 36:17, Havlíčkův Brod – Kobylisy 29:28, Hostivice-Břve – Bohumín 32:31, Ivančice – Bohunice 36:19.

V sobotu můžete přijít fandit děvčatům do jindřichohradecké sportovní haly v zápase proti Kynžvartu.