20.04. 2024

Házenkářky prohrály o branku s Tatranem Bohunice

Házená J. Hradec – Tatran Bohunice 28:29 (14:13)

Komentář trenérky Ivy Jonové:

„V neděli jsme se utkaly s Bohunicemi, které dosud uhráli pouhé dva body. Postavení v tabulce však nic neznamená, rozhodující je bojovnost a chuť vyhrát a tu měly dnes větší Bohunické hráčky.

Začátek utkání pro nás vypadal slibně, skoro na jasný zápas, ale bohužel byl to jediný úsek utkání, kdy jsme hrály pěknou házenou.

Skóre sice otevřely hostující hráčky, ale my jsme vzápětí odpovídaly a během 15 minut jsme si rychlou hrou dopředu nahrály náskok sedmi branek. Pak jsme ale nepochopitelně polevily, nejspíš jsme si myslely, že to půjde samo. Nechaly jsme soupeřky rozehrát, dotáhly nás a to nám vzalo dech. Nemohly jsme se dostat zpět do tempa. Přestaly jsme proměňovat šance, špatně jsme bránily a hostující hráčky toho využily. Otočily úplně skóre utkání, dostaly se do vedení až o šest branek. Hrály s nasazením, bojovaly, ani na chvilku nepolevily. My jsme se trápily, nic se nám nedařilo, nemohly jsme se zvednout. Zvrat přišel až posledních pět minut, kdy holky najednou zabraly, konečně začaly bojovat, ale pozdě. Dokázaly jsme pouze skóre upravit na rozdíl 1 branky, ale vyrovnat a jít do vedení se nám už nepodařilo.

Je to velká škoda, měly jsme mít body, místo toho jsme se celý zápas trápily.“

Naše sestava: Dušková Petra, Kovářová Eliška 3, Frühaufová Lucie 2, Vlková Michaela 2, Tržilová Natálie 1, Březinová Simona 1, Moravcová Klára, Kovářová Tereza 1, Plucarová Kristýna 6, Berounská Zuzana, Dolejšová Tereza 1, Tomanová Eliška 2, Ošívková Monika,  Zahradníková Gabriela 5/3, Rytířová Aneta 3.

Sestava hostí:  Houdková Valerie, Litvínová Eliška, Bursíková Tereza 5, Partlová Denisa, Šimková Sylvie, Klossová Kristýna 3, Smějová Monika 3, Machová Lucie, Smějová Michaerla 11/4, Svobodová Zuzana, Štrbíková Kamila7/1

1. Liga mladší dorost J.Hradec – Olomouc 32 : 21

„Zápas měl nečekaně hladký průběh s ohledem na to, že se bojovalo o 3 příčku 1. ligy. Děvčata hrála dobře , kolektivně, s velkou chutí po vítězství. Dařila se sehraná spolupráce, i střelba z dálky a nakonec i rychlé přechody. V druhé polovině opět dostala svoji šanci lavička, tam se nám procento střelby trochu snížilo, ale svou bojovností, jsme dotáhli zápas do vítězného konce.“

Karel Petržala, trenér

Branky: Coufalová Z 10, Mazánková 7/2, Dvořáková A, Vokušová po 4,Camrdová, Dobešová po 2, Dvorská, Dvořáková E,Picková po 1

HRÁČSKÁ SOUPISKA

Dobešová Anna 2/0, Mazánková Adéla 9/2, Dvorská Amálie, Mátlová Leona 3/0, Dvořáková Anna, Dvořáková Eliška 2/0, Maxová Tereza, Coufalová Zuzana 7/0, Camrdová Tereza 3/0, Hemberová Lucie 2/0, Picková Viktorie, Vokušová Michaela 2/0, Klímová Natálie

1.liga starší dorost J.Hradec – Olomouc 27 : 28

Tak jako vždy v tomto derby byla vyhecovanost a nervozita od první minuty až do konce. Z počátku se zdálo, že toto klání zvládneme, ale asi ve 12 minutě se zranila naše střelkyně Mazánková, která nakonec chyběla hlavně v obraně. Srazila se se soupeřkou hlavou a musela být odvezena do nemocnice s otřesem mozku, což jí bohužel vyřadilo z dalšího boje, ale i z účasti na reprezentační akci, kam měla odjet rovnou z Písku. Holky bojovaly i za ní. V druhé polovině se strhla branková přestřelka. Domácí se dokonce dostali do vedení 22:18, ale i to se nám podařilo vyrovnat a v závěru už to bylo jenom o tom kdo udělá chybu. Štěstí a odměna za bojovnost byla nakonec na naší straně a 30 vteřin před koncem jsme rozhodli o našem dalším důležitém zisku dvou bodů. Což nakonec neunesli domácí trenéři a vznikla situace, která na hřiště určitě nepatří. Dobrá zpráva pro nás byla, že zranění naší hráčky nakonec dopadlo dobře a mohli jsme si ji odvézt domu.

Branky: Coufalová K, Mazánková po 7, Hauserová, Coufalová Z po 5, Dvořáková, Mátlová, Viktorínová po 1

Jihočeská liga ženy J.Hradec B – Milevsko 31 : 21

„Naše trošku dříve narozené dámy a bývalé velké opory jindřichohradecké házené nastoupily ke svému dalšímu zápasu proti obvyklému rivalovi z Milevska a opět předvedly jak se sportuje se srdcem na dlani. A i když se při rozcvičce zdálo že budeme muset zápas často přerušovat kvůli únavě, opak byl pravdou, tyto dámy jak vstoupí na palubovku, tak v okamžiku omládnout o 20 let. A tak už v 8 minutě vedly 7 : 1 a v poločase 14 : 9. Celý zápas se pak odehrál ve velké pohodě a hlavně bez zranění…“

Karel Petržala

Branky: Urbanová 7, Dušková, Špačková a Dolejšová po 5, Ošívková a Vokušová po 3, Neidrová 2, Bubeníková 1.