25.04. 2024
Články

Házenkářky prohrály s týmem z Ivančic

Házená Jindřichův Hradec – HK Ivančice  28:30 (10:16)

V sobotu přivítal tým jindřichohradeckých házenkářek na domácí palubovce celek ze třetího místa v tabulky HK Ivančice.

Komentář trenérky Ivy Jonové:

Dle očekávání to nebyl vůbec lehký zápas. Navíc jsme opět začali velmi špatně. Neumíme se od začátku koncentrovat a dostat se do tempa. Trvá nám to moc dlouho a toho samozřejmě takhle zkušený tým využil. Zápas měl obdobný průběh jako zápas v Plzni, špatný začátek, výborný konec.

Začátek jsme si nechali utéct až na 0:4, naštěstí jsme tento náskok ještě stačily upravit na 3:4, ale pak přišel úsek 10 minut, kdy jsme dokázali skórovat pouze jedenkrát. Zato v naší brance bohužel skončilo během těchto deseti minut šest balónů. Po time outu jsme sice trochu zabraly, ale náskok jsme do poločasu snížit nedokázaly.

Druhá půlka už byla o dost lepší. Ještě prvních deset minut si Ivančické hráčky držely náskok z prvního poločasu, ale pak se nám konečně začalo více dařit. Také nás podpořila  brankářka, které se podařilo několik pěkných zákroků a konečně jsme začaly skóre snižovat. Výborným bojovným výkonem v posledních 15 minutách zápasu jsme dokázaly skóre snížit až na rozdíl dvou branek. Bohužel jsme opět začaly bojovat pozdě, stejně jako v Plzni, a na bodový zisk už jsme nedosáhly.