26.04. 2024

Házenkářky uspěly v Havlíčkově Brodě

Jiskra Havlíčkův Brod –  Házená Jindřichův Hradec 26:29 (12:14)

Komentář trenérky Ivy Jonové:

„Odehrály jsme v Havlíčkově Brodě moc pěkný zápas. Oba týmy hrály celé utkání s urputnou snahou urvat body pro sebe. Zápas to byl hodně tvrdý a emocemi vyhrocený. Derby jak má být od začátku až do konce. Prvních 5 minut jsme se ani my, ani domácí nemohli trefit. První branka padla až v 6 minutě, pak už jsme se konečně chytly a postupně jsme šly do vedení. Díky dobré obraně se nám povedlo zakončit několika rychlými útoky a vedení jsme si tím upevnily. Domácí sice několikrát náš náskok snížili, ale vyrovnat jsme jim nedovolily. Havlbrodské hráčky hrály rychle a tvrdě, byly jsme několikrát vyloučeny, ale ani to nás tentokrát výrazně neoslabilo. Vydržely jsme v tempu celé utkání, ubránily jsme se i osobní obraně domácích ve snaze poslední 3 minuty do konce zvrátit stav zápasu. Vybojované body jsou pro nás hodně cenné, holky si je dnes zasloužily. Všem moc děkuji za pěkné bojovné utkání.“

HRÁČSKÁ SOUPISKA

Kovářová Eliška 3/0, Frühaufová Lucie 3/0, Vlková Michaela 6/0, Tržilová Natálie 3/0, Březinová Simona, Kocarová Markéta, Tomanová Eliška, Plucarová Kristýna 4/0, Berounská Zuzana, Ošívková Monika, Zahradníková Gabriela 4/3, Kovářová Tereza, Rytířová Aneta 4/0, Jasanská Sabina 2/0

1. Liga mladší dorostenky Kunovice – Jindřichův Hradec 21 : 28

Komentář trenéra Karla Petržaly:

„Odložený zápas kvůli Covidu jsme dohrávali minulý pátek v Kunovicích. Jeli jsme tam s respektem, neboť Moravanky v minulém kole porazily první tým tabulky Slavii. Zápas byl s počátku vyrovnaný a i když jsme pořad věřili, že jsme lepší, tak opět přišlo 6 nastřelených tyček a několik laciných branek z postu křídel a ve 40 minutě domácí vedli 17 : 16. V tu chvíli přišla na palubovku jedna z nejmladších našich hráček A.Dvořáková. Sérií tří průniků si řekla o 3 sedmičky načež přišla šňůra 6 branek a bylo rozhodnuto. V závěru už se zase začalo dařit snad všechno, takže jsme si vezli domu další důležité body.“

Branky: Dobešová 8, Coufalová Z 6, Camrdová 5, Vokušová 5/3, Dvořáková A 2, Dvořáková E, Mátlová po 1

1. Liga mladší dorost Zlín – Jindřichův Hradec 35 : 34