17.2 C
Jindřichův Hradec
18.06. 2024
Články

Házenkářky vyhrály domácí turnaj Novadomus Cup

  • 1. místo – po 6 letech zůstal putovní pohár turnaje NOVADOMUS CUP doma v J. Hradci a my jsme si tak na něj mohli přilepit štítek s názvem našeho klubu!
  • 2. místo – Sokol Vršovice
  • 3. místo – Lions Hostivice – Břve

Turnaj se velmi vydařil a to nejen proto, že domácí družstvo zvítězilo.

Zúčastnilo se šest týmů. Kromě druholigové Lokomotivy České Budějovice (standardně hrající na špičce), to byly všechno naše soupeřky z 1. ligy žen. Odehrálo se 15 velmi pěkných utkání a to i přes únavu, která se logicky druhý den dostavila.

Pro náš tým byl turnaj opravdu přínosný a to především proto, že letos začíná sezóna dříve. Nebyl tedy prostor odehrát více přípravných utkání. Díky širokému kádru byla možnost kombinovat sestavy, vyzkoušet si různé obrany, i obranu 0:6, což bylo účelem.

Předvedly jsme divákům jak pěkná utkání, hlavně první dvě, proti Havlíčkovu Brodu a Hostivicím, kde jsme hráli opravdu krásnou rychlou házenou, ale tak i trochu nepovedená utkání, např. proti Vršovicím a Kobylisům. Roli sehrála únava, technické chyby a neproměněné šance. Každopádně všechny holky přistoupily k turnaji velmi zodpovědně, stejně jako přistupovaly k letní přípravě. Nejen trenérka Iva Jonová z toho má radost.

Sestava domácích:

Petra Dušková – br. , Sabina Jasanská (22), Březinová Simona (13), Zahradníková Gabriela (12), Dolejšová Tereza (11), Plucarová Kristýna (11), Kovářová Eliška (10), Hauserová Agáta (9), Vlková Michaela (7), Frühaufová Lucie (7), Jonová Andrea (6), Rytířová Aneta (6), Tržilová Natálie (5), Rýparová Tereza (4), Reisnerová Kateřina (3), Havlíková Monika (3).

Chyběla zraněná Bára Jírová.

Nejlepší střelkyně turnaje:

  • Janoušková Barbora (Lions Hostivice – Břeve) 27
  • Škvorová Petra (Lions Hostivice – Břve) 23 – zároveň byla zvolena nejlepší hráčkou turnaje
  • Jasanská Sabina 22 (J.Hradec)

Nejlepší brankářka turnaje|: Petra Dušková – Házená J. Hradec

Děkujeme hráčkám, trenérce a spol., divákům a organizátorům!

 

Házená Jindřichův Hradec