Házenkářské dorostenky přivezly z Plzně body v obou kategoriích

1. Liga ml. Dorost DHC Plzeň – J. Hradec 30 – 42 | Foto: Petr Nystrom

1. liga žen: SK UP Olomouc – Házená Jindřichův Hradec 32:28 (14:16)

Ani v posledním venkovním utkání podzimní části 1. ligy žen se jindřichohradeckým házenkářkám nedařilo. Do Olomouce odcestovaly oslabeny o několik hráček, které jsou nemocné a bohužel také pouze s jednou brankářkou.

Komentář trenérky Ivy Jonové:

Z počátku se zápas vyvíjel slibně, několikrát jsme v první půli vedly a do šatny jsme šly s dvoubrankovým náskokem. Bohužel nástup do druhého poločasu byl doslova katastrofální a to se ukázalo klíčové v konečném výsledku. Pětiminutový úsek jsme prohrály 1:5 a utkání začalo mít rázem úplně jiný průběh. Začaly jsme dotahovat, domácí hráčky nás dostaly dost pod tlak a opakoval se scénář z posledních třech utkání. Přestalo se nám dařit proměňovat jasné šance, ztratily jsme jistotu a dělaly chyby. Přesto jsme udržely s domácími krok až do 20 minuty, pak opět přišla pětiminutovka pro domácí, navýšili svůj náskok na rozdíl 5 branek a to už jsme stáhnout nedokázaly.

Snad už příští týden prolomíme šňůru proher a podzimní část zakončíme doma s veselou a hlavně s dvěma body.

Soupiska domácích: Kummerová Adéla 1/0, Hirešová Adéla 5/0, Hvostaĺová Katarina 0/2, Dušková Nikol 2/0, Mihačová Eliška 1/0, Hašlarová Kristýna 0/0, Řezníčková Diana 12/5, Hanzelková Petra 0/0, Žáková Barbora 5/0, Brožová Kristýna 6/0. Večerková Helena 0/0.

Naše soupiska: Dušková Petra 0/0, Kovářová Eliška 4/0, Frühaufová Lucie 4/0,Tržilová Natálie 1/0, Březinová Simona 2/0, Kovářová Tereza 0/0, Plucarová Kristýna 7/0,Berounská Zuzana 0/0, Dolejšová Tereza 1/0,Tomanová Eliška 0/0, Zahradníková Gabriela 4/2,Rytířová Aneta 5/0.