Jindřichův Hradec
25.04. 2024
Články

HC Vajgar odehrál o víkendu dvě utkání krajské ligy

Hokejisté A-mužstva HC Vajgar sehráli o svátečním víkendu hned dva zápasy Krajské ligy ledního hokeje.

V sobotním utkání hráče Vajgaru přivítali v Telči a za přátelskou návštěvu nakonec, po výhře Vajgaru 1:9, moc rádi nebyli. V zápase se zaskvěl především Ota Lazorišák se 4 kanadskými body za 3 góly a 1 nahrávku a vidět byl výrazně i junior David Mihulka ml., který si na své „dospělé“ konto připsal 3 kanadské body za 1 gól a 2 brankové asistence.

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

SK Telč – HC Vajgar Jindřichův Hradec 1:9 (0:3, 1:3, 0:3)
Góly a nahrávky:
23. Tušer (Smejkal, Bína) – 10. Lazorišák (Janeček, Pucher st.), 14. J. Mazanec (D. Mihulka ml., Lazorišák), 18. Pucher st. (Lazorišák, Košťál), 29. Mat. Jindra (Popelka, Gurka), 30. V. Tržil (Košťál), 30. D. Mihulka ml. (Janeček), 44. Lazorišák (D. Mihulka ml.), 51. Popelka (V. Tržil), 58. Lazorišák.
Rozhodčí: D. Urban – Jan Kubeš, P. Šimánek.
Vyloučení: 11:8, navíc Košťál (Vajgar) 5 minut + do konce.
Využití: 0:4.
SK Telč: Vacek (30. Humlíček) – Lupač, Tušer, Prokop, Taras (32. Prokeš), Křížek, Rubner – Smejkal, Bína, Lander, Tůma, Šalanda, Jak. Prášek, Hejl, Kotrba, Berka, od 41. navíc Cech. Trenéři Josef Prášek a Lukáš Hauzar.
HC Vajgar: T. Kubeš – Chmel, Budín, Popelka, Ištvánik, Janeček, Kubín – V. Tržil, Pucher st., Košťál, Havelka, Lazorišák, J. Mazanec, D. Mihulka ml., Mat. Jindra, Gurka. Trenéři Robert Procházka, David Mihulka st. a Zdeněk Ledvinka.
Hrálo se 27. října.

V neděli jindřichohradečtí borci vyzvali na Zimním stadionu Jana Marka hokejisty Sokolu Radomyšl, kteří v sobotním utkání podlehli Hluboké nad Vltavou 4:5.

Do zápasu vstoupili tým od Vajgaru bez několika opor. Kvůli zranění nemohli hrát Marek Koláček, Zdeněk Ondřej a Tomáš Kalvas. V útoku tak musel nastoupit i hrající trenér Robert Procházka.

První třetina přinesla 4 branky, když třikrát se trefili hráči Vajgaru, jmenovitě Peter Pucher a dvakrát Ota Lazorišák. Zejména jeho druhá branka byla hodně zajímavá. Ota mezi kruhy vypíchl puk vyjíždějícímu obránci hostů a sám před brankářem Radomyšle nezaváhal střelou švihem pod horní tyč. Byl to však bohužel Ota Lazorišák, kdo utkání nedohrál. Ve druhém dějství po střetu se soupeřem upadl ve středovém kruhu a s bolestivou grimasou se držel za koleno. Ještě zkusil několik střídání, ale bolest byla příliš omezující, než aby mohl pokračovat ve hře. Druhou třetinu vyhrál soupeř 0:1, celkově byl tedy stav 3:2.

Ve třetí třetině Vajgar doplatil na nedisciplinovanost. Nejdříve se hned v úvodu třetiny nechal vyloučit Adam Popelka za zbytečný faul do oblasti hlavy a krku na 5 minut a do konce utkání. V průběhu dlouhého oslabení se šlo do tří hráčů, na trestnou lavici zamířil po Adamovi Popelkovi i David Košťál. Nabídnutou výhodu dvou hráčů navíc soupeř využil a srovnal na 3:3. Půl minuty před koncem pak naši neudrželi potřebnou koncentraci a soupeř trestal. Konečný stav zápasu 3:4. HC Vajgar tak zaznamenal první skutečnou prohru v sezóně.

HC Vajgar J. Hradec – TJ Sokol Radomyšl 3:4 (3:1, 0:1, 0:2)
3. Pucher st. (Gurka), 9. J. Mazanec (Lazorišák), 16. Lazorišák – 6. Hovora (J. Řehoř), 37. Pěnička (Jungbauer), 47. Vlk (J. Řehoř), 60. Fr. Bárta (Šimoník, P. Březina).
Rozhodčí: Macák – P. Šimánek, Kubíček.
Vyloučení: 5:2.