12.5 C
Jindřichův Hradec
24.06. 2024
Články

Houbový Park v Roseči je centrem zábavy a neformálního vzdělávání dětí i mládeže

Houbový Park je zastřešovaný Světem fantazie z.ú. a najdeme zde mnoho naučných stezek, při kterých si děti, rodiče i prarodiče užijí spoustu zábavy a ještě se něco přiučí o kytičkách, vesmíru, houbách, pravěkých organismech a stopách zvířat – nový program připravený pro školní výpravy, který navazuje na environmentální program z loňského roku: Třídím, třídíš, třídíme… , který dotačně podpořil Jihočeský kraj.

Každý rok se skřítkové z Houbového Parku snaží pro vás vymyslet nějakou novinku. Pro letošek přestěhují velké domečky a namísto nich vyroste mnoho malých skřítkovských příbytků a paláců, které potěší nejedno očko. Ale to není vše! K skřítkovským domečkům přibudou i kuličkové závody, a tak se můžete vsadit, která kulička se do cíle dokutálí jako první. Výsledek totiž nikdy není jistý až do úplného konce!

Pokud vážíte méně než 50 kg, váš výlet do Houbového Parku zpestří naše lanovka. Oblíbené jsou také vodní hrátky u studny, kde se dá vyzkoušet síla vody.

Houbový park - Ráj skřítků - Muzeum fosílií

Každého návštěvníka jistě potěší návštěva Muzea fosílií, které se nachází v areálu Houbového Parku. Můžete si tam prohlédnout sbírku pravých zkamenělin od prvohor do čtvrtohor. Dokonce si můžete některé exponáty osahat jako například hlaďoučké mamutí kly. A když se vám to zalíbí, máte šanci stát se na hodinu paleontologem! V geologických vrstvách můžete najít kosti a poskládat z nich kostru pravěkého tvora podle vlastní fantazie. Zato sestavit úlomky ichtyosauří končetiny do správného tvaru je skoro vědecká práce.

Děti se mohou dále potěšit s živými zvířaty a pohrát si s netradičními dřevěnými hračkami.

Pokud při takto bohatém programu vyhládnete, můžete si dát stylové jídlo dinosauří řízky, vybrat si k tomu studený nebo teplý nápoj a výlet završit mraženou pochoutkou.

Než si dospělí vypijí kávu, děti si mohou pohrát s řadou netradičních dřevěných hraček i s maňáskovým divadlem.

Pokud si výlet budete chtít zpestřit doporučujeme k nám vyrazit na kole, z Jindřichova Hradce jste u nás do hodinky.

Budeme se těšit na Vaší návštěvu!

Tým Houbového Parku a Světa fantazie z.ú.