17.6 C
Jindřichův Hradec
21.05. 2024
Články

Hry bez hranic místních částí Jindřichova Hradce hostila Dolní Radouň

V sobotu 5.9.2020 se konal již sedmý ročník tradičních Her bez hranic, ve kterých se spolu každoročně utkávají místní části Jindřichova Hradce. Pořadatelství se podruhé ujala obec Dolní Radouň a her se zúčastnilo celkem šest místních částí zastoupených pětičlennými družstvy soutěžících. Kromě hostící Dolní Radouně si zasoutěžit přijely také týmy z Radouňky, Otína, Děbolína, Horního Žďáru a Dolního Skrýchova.

Statečné bojovníky přijela kromě místostarosty Jindřichova Hradce, Miroslava Kadeřábka, podpořit také celá řada fanoušků. Organizátorům navíc celý den přálo počasí. Soutěže, které měly za úkol především pobavit, byly pro všechny účastníky do poslední chvíle překvapením. Diváky zaujala zejména soutěž s názvem Děda, ve které musel jeden zástupce každého týmu vstát po zazvonění budíku z postele, obléci se a na starém kole dojet do obchodu pro pivo, které si pak v klidu doma v posteli vypil. Zážitkem pro soutěžící i diváky byly ale i další soutěže, kdy v jedné z nich bylo nutné přestěhovat zeď přes bazén plný vody, v dalším zase bylo potřeba projít poslepu bludištěm za pomoci kolegy navigujícího se špachtlí v puse.

Z celkového vítězství se nakonec radovala Radouňka, druhý skončil Děbolín a domácí tým vybojoval třetí místo. Za skvělé výkony byly ale věcnými cenami a památečními poháry po zásluze odměněni všichni soutěžící. Nejen pro ně bylo navíc po celý den zajištěno občerstvení.

Již nyní se můžeme těšit na další ročník, štafetu pro rok 2021 převzala místní část Otín.