17.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

I letos Vám skauti a skautky přinesou Betlémské světlo

Také letos bude světlo z Betléma pomocí skautských kurýrů rozváženo vlaky po celé České republice. Ani Jindřichův Hradec nebude vynechán a světlo i sem přijede a bude šířeno mezi lidi.

I letos Vám skauti a skautky přinesou Betlémské světloTématem letošního předávání Betlémského světla je „Odvaha k míru“. Každý z nás se často nechá ovládnout vnitřním strachem ze všeho neznámého. Kolem sebe vidíme často mnoho nenávisti pramenící ze strachu z čehokoliv cizího. Pojďme proto probudit v sobě a ve svém okolí odvahu! Odvahu překročit hranice vlastního pohodlí, odvahu zahodit strach a otevřít se míru. Tak jako Betlémské světlo cestou z Betléma „překročí“ mnoho hranic a mnoho zdí, překonejme i my naše hranice a přispějme k šíření míru v našich srdcích. Pomocí malého plamínku si chceme předávat radost a přátelství.

Z historie tradice připalování světla

Tato akce vznikla v sousedním Rakousku v roce 1986, kdy malý plamínek, přenesený z věčného světla, jež hoří v jeskynní kapli v dalekém městě Betlémě, v jeskyni, v níž se narodil Ježíš Kristus, byl dovezen jako poděkování těm lidem, kteří jakkoliv pomohli dobročinné nadaci Světlo ve tmě. Za rok byli k pomoci při roznášení světla přizváni rakouští skauti a postupně se akce rozrostla a začala se šířit do Evropy. Z Vídně k nám do ČR přiváží světlo brněnští skauti. Ve třetí adventní sobotě je pak Betlémské světlo rozváženo za spolupráce Českých drah do celé republiky, aby pak bylo rozneseno všem, komu chceme udělat radost maličkým dárkem, spojeným s úsměvem a ujištěním, že nejsou ve světě sami.

Přijměte tedy pozvání a přijďte si i vy letos světýlko připálit.
Kdy? V neděli 23. prosince 2019 od 17 h na Náměstí Míru

Zazpíváme si koledy, povíme si něco o Betlémském světle a především rozšíříme světlo z Betléma do našich domácností.

Přijďte!

Srdečně vás zve Středisko Pětilisté růže Jindřichův Hradec, Skaut ABS.

Za středisko Pětilisté růže Eva Tůmová

Více na: www.betlemskesvetlo.cz

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Zubní pohotovost

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L