14.5 C
Jindřichův Hradec
15.06. 2024
Články

Jak si vybrat svého výživového poradce v okolí Jindřichův Hradec?

Pokud si zvolíte návštěvu výživového poradce, měli byste mít k dispozici plný servis – vážení vč. stanovení procenta tuku a dalších parametrů, konzultaci v oblasti potravin, motivaci, pravidelné kontroly nebo třeba pomoc při nákupu potravin a doplňků. Jídelníčky nejsou unifikované a přístupů k jejich tvorbě je několik, to už záleží na tom, koho si zvolíte.  Nenechte se ošálit a při výběru se zaměřte na to, jestli splňuje těchto 7 podmínek. Co by měl splňovat výživový poradce a jak poznáte, že vám dokáže pomoci?

1. Má adekvátní vzdělání a může to dokázat

Kvalitní edukace je v tomto směru klíčová a váš výživový poradce v okolí Jindřichův Hradec by měl dosažené vzdělání i bez problému dokázat. Opravdový odborník jde ale pořád kupředu a své znalosti neustále prohlubuje. Pokud necítíte jistotu v dostatečné kvalifikaci, neostýchejte se poradce na jeho vzdělání zeptat.

2. Poznáte na první pohled, že se řídí vlastními zásadami

Když někdo v oblasti výživového poradenství káže vodu a pije víno, poznáte to na první pohled. Odborník by měl být schopen dodržovat zásady, které doporučuje.

3. Komunikuje klidně, je trpělivý a se všemi kroky spolupráce vás srozumitelně seznamuje

Váš výživový poradce by se vás při úvodní konzultaci měl zeptat, jaká je vaše motivace a co je vaším cílem. Jeho úkolem je zjistit váš zdravotní stav a dozvědět se co nejvíc o vašich stravovacích návycích. Buďte otevření, nic neskrývejte – jedině díky tomu vám může připravit výživový plán na míru. Z rozhovoru byste měli mít dobrý pocit.

4. Představí vám přístroj na diagnostiku

V poradnách The 1:1 Diet mají naši výživoví poradci bioimpedanční přístroj InBody nebo jiný kvalitní bioimpedanční přístroj pro analýzu těla. Přístroj vám poskytne informace o množství svalové i tukové hmoty, rozložení svalů i tuků ve vašem těle, množství vody, minerálů a mnoho dalších důležitých údajů ovlivňující vaši celkovou kondici. Výsledky měření by měl být poradce schopen srozumitelně interpretovat a popsat kroky, které budou po seznámení s údaji následovat.

5. Přistupuje k vám individuálně a lidsky

Při změně životního stylu nelze přijít s jednou osvědčenou dietou, která bude fungovat na všechny. Odborník respektuje tempo vašeho pracovního i soukromého života, vaše návyky a režim, ale i rodinnou anamnézu nebo fyzické a metabolické předpoklady. Navíc by k vám měl být lidský a pokud náhodou klopýtnete, vždy by tu měl pro vás být jako opora, která vás bude pozitivně motivovat. Poradce je parťák, ne soudce.

6. Sestaví vám výživový plán, který je udržitelný

Nechte si od poradce připravit komplexní plán, který bude kombinovat vhodný jídelníček a pohybové aktivity i v domácím prostředí. U jídla vám pohlídá skladbu jednotlivých potravin, též jeho energetickou hodnotu a nezapomene na zastoupení bílkovin, tuků a sacharidů. Tento jídelníček pro vás bude úžasnou změnou, díky které se velmi brzy dočkáte prvních výsledků. Jídelníček by měl být pestrý. 

7. Pravidelné konzultace a vaše součinnost

Ta největší změna se v rámci programu The 1:1 Diet odehrává ve vaší hlavě. Když se rozhodnete, že to zvládnete, tak to taky zvládnete. A budete z toho mít ohromnou radost. K téhle radosti vede cesta pravidelných kontrol, přeměřování a podpora od výživového poradce. Sdílejte, spolupracujte, důvěřujte a vydržte až do konce. Stojí to za to.

V naší síti najdete okolo 130 certifikovaných poradců a více než 120 poradenských center v celé ČR i v Jindřichův Hradci. Všichni naši poradci získali kompletní know-how výživového programu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan, který pomáhá lidem na cestě za zdravým životním stylem již od roku 1984. Díky klinickým studiím víme, jak dosáhnout trvalé změny bez jo-jo efektu a jak si skvělý pocit v novém těle užívat každý další den. Spolu kila dolů je naším heslem. Víme, že ve dvou se to lépe táhne a podpora výživového poradce je důležitá. 

Váš výživový poradce v okolí Jindřichův Hradec

(zdroj: spolukiladolu.cz; zdroj obrázků: shutterstock.cz)