6.7 C
Jindřichův Hradec
4.03. 2024
Články

Jindřichohradecká úzkokolejka vystavuje v Neckargemündu

Výstava fotografií zachycující historii jindřichohradeckých úzkokolejných drah se prezentuje od 9. října ve foyer a přilehlých prostorách radnice Neckargemündu.

Jindřichohradecká úzkokolejka vystavuje v NeckargemünduV rámci kulturních aktivit mezi partnerskými městy Jindřichův Hradec a Neckargemünd byla zahájením výstavy „Jindřichohradecká úzkokolejka“ završena reciproční výměna fotografických výstav s železniční tématikou. Od dubna do konce července probíhala na Staré radnici v Jindřichově Hradci výstava fotografií s železničními motivy Neckargemündu a okolí. Autorem fotografií byl bývalý železničář a přednosta stanice v našem partnerském městě.

Nyní se naopak představuje život na jindřichohradecké úzkokolejce a krajina kolem ní v Německu. Výstava “Schmalspurbahn von Jindřichův Hradec“ je umístěna až do 17. Ledna 2020 ve veřejných prostorách radnice. Fotografie, ale i průvodní texty a další doplňující zajímavosti se tak mohou těšit na velký počet návštěvníků nejen z řad železničních nadšenců.

Samotné vernisáže se vedle starosty Neckargemündu, místostarosty, novinářů a dalších hostů zúčastnilo také vedení Jindřichohradeckých místních drah v čele s jejím ředitelem Borisem Čajánkem. Město Jindřichův Hradec zastupoval uvolněný radní Bohumil Komínek v doprovodu vedení Odboru kanceláře starosty. Příprava i instalace výstavy byly realizovány pracovníky JHMD. Město Jindřichův Hradec poskytlo kontakty a zprostředkovalo nezbytnou komunikaci.

Je milou skutečností, že aktivity mezi Jindřichovým Hradcem a Neckargemündem probíhají i mimo linii obou městských samospráv. Vedle tradičních výměnných pobytů gymnázií a hudebních škol se tak jedná o další významný příspěvek k prohlubování vzájemných vztahů mezi organizacemi působícími na území partnerských měst.

Mgr. Petr Kolář

Foto: JHMD, město Jindřichův Hradec