13.8 C
Jindřichův Hradec
16.06. 2024
Články

Jindřichohradecké házenkářky mají za sebou druhý přípravný turnaj

Jindřichohradecké házenkářky mají za sebou druhý přípravný turnaj

Čtyři utkání odehrály jindřichohradecké házenkářky v rámci domácího turnaje Novadomus Cup 2019 minulý víkend.

Turnaje se zúčastnili Rakouský Traun, druholigové Vršovice B, z východočeské skupiny 2. ligy žen přijel tým Bohumína a také prvoligový Havlíčkův Brod.

Úspěch v turnaji by byl pro jindřichohradecké házenkářky skvělý, ale protože se jednalo o přípravu, tak bylo hlavním cílem sehrání týmu a vyzkoušení co nejvíce možných hráček, které budou v nové sezóně nastupovat. 

„Nejlepší výkon jsme podaly hned v prvním zápase s Rakouským Traunem. Druhý zápas s Vršovicemi B jsme sice uhrály výhru o 13 branek, ale už to tak pěkný zápas jako s Traunem nebyl. Trochu jsme se podřídily soupeřkám, jejich hře a nešly jsme do toho naplno. S Bohumínem to bylo hodně o proměňování šancí, soupeřova gólmanka nás neskutečně vychytala. Druhý prohraný zápas byl bohužel o první místo na turnaji s Havlíčkovým Brodem. Měly jsme jej výborně rozehraný a vedly jsme jednu chvíli až o 6 branek. Pak přišel zlom, když jsme nedaly sedmičku a následně ještě pár vyložených šancí čehož soupeřky využily. Přesto, že to byl přípravný turnaj, tak tyto dvě prohry byly zbytečné a samozřejmě prohra o zlato mrzí ještě víc.“ řekla trenérka Iva Jonová

Výsledky týmu Házená JH:

JH – Traun 30:20 (16:12)

JH – Vršovice 31:21 (11:7)

JH – Bohumín 23:26 (13:12)

JH – Havl. Brod 21:23 (15:12)

Sestava týmu Házená Jindřichův Hradec pro turnaj: Hanka Formánková, Klára Haňková – Andrea Jonová, Gabriela Zahradníková, Anna Dolejšová, Michaela Vlková, Sabina Jasanská, Eliška Kovářová, Tereza Dolejšová, Kateřina Reisnerová, Michaela Lovětínská, Kristýna Plucarová, Natálie Tržilová, Simona Březinová, Lucie Fruhaufová, Aneta Rytířová.

Konečné pořadí:

1. Havlíčkův Brod 8b.
2. SC Bohumín 6b.
3. JH 4b
4. Traun 2b
5. Vršovice B 0b

Házená Jindřichův Hradec