0.5 C
25.04. 2024

Jindřichohradecké házenkářky nestačily na Olomouc

1. liga žen:  SK UP Olomouc – Házená Jindřichův Hradec 31:22 (12:12)

Ani po odehrání 9. kola házenkářky Jindřichova Hradce body na svém kontě nenavýšily. Olomouc byla soupeř, se kterým opět měly šanci získat dva body a upevnit si místo v tabulce, ale bohužel i tento zápas byl obdobný jako poslední tři utkání. Neproměněné šance, nedostatečná bojovnost a pod tlakem nepříznivého stavu zbytečné technické chyby.

Hodnocení trenérky Ivy Jonové:

Začátek zápasu nám utekl a chvilku trvalo než jsme se dostali do tempa, ale nakonec jsme se přeci jen rozehrály. Držely jsme s domácími krok celý poločas, tentokrát nás dost podržela brankářka Petra Dušková. V závěru poločasu jsme měly šanci na vedení o dvě branky, bohužel jsme příležitost neproměnily a vzápětí domácí vyrovnaly na 12:12.  Nebyl to nepříznivý stav pro vstup do druhé půle, ale opět se opakovalo, že nám dlouho trvá než se „nastartujeme“.  Domácí využily naší nesoustředěnosti a několika brankami za sebou nám utekly na rozdíl čtyř branek. Vzápětí skóre narostlo až na rozdíl šesti branek a to nás opět dostalo pod tlak.

Tyto situace neumíme  zvládat, i když jsme si vzaly time, nepomohlo to. Olomoucké hráčky byly rozjeté, dařilo se jim a my ve snaze zvrátit nepříznivý stav, jsme dělaly chyby a ztrácely zbytečně balóny. Konečný stav zápasu úplně neodpovídá průběhu celého utkání. V poslední desetiminutovce jsme se ještě přiblížily domácím na rozdíl 3 branek, ale ve snaze získat balón a skórovat jsme moc chybovaly. Nakonec jsme zariskovaly, vysunuly jsme obranu, ale nepomohlo to a naopak jsme dostali několik branek v řadě. Olomoucké hráčky nakonec upravily skóre na konečných 31:22.

Sestava domácí: Večerková Helena, Protivánková Adéla 1/0, Žáčková Karolína 1/0, Hvostaľová Katarína 8/4, Pavlincová Iva 1/0, Mihačová Eliška 4/0, Zimová Lucie 3/0, Hochvaldová Lucie 5/0, Bajerová Monika 3/0, Řezníčková Diana 2/0, Žáková Barbora, Zedková Klára 2/0, Doleželová Jana 1/0, Králová Kateřina, Roubalová Monika.

Sestava hosté: Dušková Petra, Reisnerová Kateřina 1/0, Kovářová Eliška 1/0, Vlková Michaela, Tržilová Natálie 1/0. Dolejšová Anna 6/1, Plucarová Kristýna 6/0, Dolejšová Tereza 1/0, Rýparová Tereza, Formánková Hana, Havlíková Monika, Zahradníková Gabriela 2/0, Jonová Andrea, Jasanská Sabina 4/1.