29.03. 2024
Články

Jindřichohradecké házenkářky vstoupily do 1. ligy vítězně

Jiskra Havlíčkův Brod – Házená Jindřichův Hradec 22:24 (13:13)

Důležité body vybojovaly jindřichohradecké ženy v prvním zápase 1.ligy žen na palubovce Havlíčkova Brodu.

Jindřichohradecké házenkářky vstoupily do 1. ligy vítězněSe stejným soupeřem se tým Házená Jindřichův Hradec utkal před čtrnácti dny v přípravném turnaji a v ligovém utkání a tentokrát prohru v zápase o první místo soupeři oplatil.

Utkání bylo od začátku vyrovnané. Pouze v prvních minutách se domácí dostali do vedení 3:0, ale tento náskok byl brzy srovnán. Poločas po boji skončil smírně 13:13. Druhý poločas začal lépe pro jindřichohradecké házenkářky, které utekly soupeři na rozdíl 4 branek, což byl zásadní úsek zápasu. Havlíčkobrodské hráčky náskok sice postupně vyrovnali, ale to bylo vše, protože vzápětí byl náskok opět na straně Jindřichova Hradce, který si jej udržel až do konce. Velkou oporou byla jindřichohradecká brankářka Petra Dušková.

Branky:

Kutlvašrová J. 10/5, Kubalová 3, Ďásková 2, Kratochvílová 2, Brožová 2, Krajmerová 1, Kubátová 1, Raušová 1 – A. Dolejšová 6, Zahradníková 4, Jasanská 4, T. Dolejšová 3, Plucarová 3, A. Jonová 3, Vlková 1.
Sedmičky: 5:0. Vyloučení: 2:5. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Rutta, Větrovský. Diváci: 82.

K dalšímu utkání nastupujeme v sobotu na domácí palubovce od 18h proti Kunovicím.

V minulém týdnu hrál tým Házená J.Hradec také zápas Českého poháru žen

Ve středu 11. 9. 2019 sehrály ženy odložené utkání Českého poháru a střetly se s Velkým Meziříčím, které vyšlo vítězně z minulého kola proti DHK Pardubice.

Velké Meziříčí – Házená J. Hradec 22:26 (11:11)

Do Velkého Meziříčí hráčky odcestovaly s užším kádrem než o víkendu na domácím turnaji. Bylo to hlavně způsobeno tím, že se hrálo ve všední den a některé hráčky to z různých důvodů nestihly.

První poločas bylo vedení většinou na straně Velkého Meziříčí, ale přesto skončil remízou 11:11 a tak se ve druhé půli hrálo opět od začátku.

Ani ve druhém poločase se nejdříve jindřichohradeckému týmu nedařilo zápas strhnout na naši stranu. Do vedení se dostal až v polovině druhého poločasu, ale domácí se stále drželi.  Ještě ve 24 minutě byl stav vyrovnaný. Pak se ale 2x parádně trefila z levé spojky Simona Březinová a konečně šel tým Jindřichova Hradce do vedení o 2 branky. To hráčky nakoplo a hra se zrychlila, zlepšila se obrana a podařilo se hodit do rychlých útoků a rozdíl skóre navýšit až na 4 branky.