25.04. 2024

Jindřichohradecké házenkářky zakončily podzimní ligovou část výhrou

Házená J. Hradec – TJ Sokol Kobylisy 26:20 (10:9)

Komentář trenérky Ivy Jonové:

„K poslednímu utkání podzimní části 1. ligy jsme nastoupily oslabeny. Částečně vinou proticovidových opatření, částečně marodkou. Chybělo nám celkem šest hráček a sestavu jste tedy doplnily o tři starší dorostenky, brankářku Kláru Moravcovou a hráčky Valérii Hauserovou a Kristýnu Coufalovou.

K utkání jsme nastoupily trochu pod tlakem. I když jsme se to snažily si nepřipouštět, tak já i hráčky jsme si dobře uvědomovaly, že bychom toto utkání měly vyhrát a přerušit šňůru nepovedených prohraných utkání. Naštěstí se to podařilo a konečně jsme připsaly dva body.

Zápas se od začátku nevyvíjel úplně jednoznačně v náš prospěch. Hlavně první půle nebyla vůbec v naší režii. Hrálo se vyrovnaně, chvilku jsme i prohrávaly, ale to jsme naštěstí zvládly.
Druhá polovina utkání byla zpočátku stejná jako první půle, ale přece jen už byla naše hra lepší. Zlepšily jsme obranu a hlavně jsme v útočné fázi hlavně zrychlily. Bohužel ani v tomto utkání jsme nebyly vždy střelecky úspěšné, nedaly jsme několik krásných akcí a neproměnily jsme tři sedmičky. Nicméně tím, že jsem se dostaly více do tempa, tak naše hra začala mít patřičnou razanci a rychlost. Začaly jsme si vytvářet více střeleckých příležitostí a začalo to tam konečně padat. Od patnácté minuty druhého poločasu jsme konečně dokázaly navýšit skóre v náš prospěch a trochu se vnitřně uklidnit. Posledních 10 minut už jsme odehrály v pohodě a konečně ukázaly divákům, že házenou umíme.
Jsem moc ráda, že jsem utkání zvládly a připsaly si body. Pro nás všechny je tato výhra důležitá.“

Sestava J.Hradce: Dušková Petra, Kovářová Eliška 3/2, Frühaufová Lucie 3, Tržilová Natálie 2, Březinová Simona 4, Moravcová Klára, Kovářová Tereza, Plucarová Kristýna 8, Berounská Zuzana, Dolejšová Tereza 3, Coufalová Kristýna, Tomanová Eliška, Rytířová Aneta 2/1, Hausrová Valentýna 1.

Sestava Kobylis: Prokešová Veronika 2, Švihnosová Kritýna 1, Vítová Ema, Kováříková Olga 4/1, Sankotová Petra 2, Janečková Petra, Bašková Natálie, Bardonová Markéta 5, Pokorná Kateřina 6, Řežábková Adéla, Bardonová Jana, Matějková Kateřina.