22.8 C
Jindřichův Hradec
18.07. 2024
Články

Jindřichohradecké skautky reprezentovaly v rámci Umělecké šestky

Skautky z jindřichohradeckého střediska Zlatá Růže se během víkendu 24.–25. 3. vypravily do Prahy reprezentovat nás na celostátní akci v rámci Umělecké šestky. Čekaly zde na ně dva dny plné výstav, workshopů a také seznamování s ostatními družinami z celého Česka.

Umělecká šestka je akce zaměřená na rozvoj výtvarných, hudebních, divadelních a fotografických dovedností. Od září běžela půlroční soutěž ve skautském časopise Světýlko, které se zúčastnila družina Ježků ze 7. oddílu Sedmikrásek. Ta společně plnila kreativní úkoly zadané v časopisu a dokázala se díky tomu nominovat až na samotný závěr v podobě společné kulturní akce v Praze.

Do Prahy dorazila družina již v pátek, kde se ubytovala na základní škole a během večerního programu se seznámila s ostatními účastníky. Následující den se celá družina vydala nejprve na Staroměstské náměstí, kde probíhaly velikonoční trhy. Dívky se podívaly na pomník Jana Husa a také na Pražský orloj, avšak největší pozornost si získal velikonoční zajíc s kraslicí. Po prozkoumávání   památek se vypravily do Muzea iluzivního umění, kde je čekaly optické klamy a malování světlem, také se dozvěděly o historii Pražského orloje. Z oblasti iluzí se družina přesunula do Atria Žižkov na interaktivní výstavu Neboj, neboj! Zde se naučily, co je to strach, jak ho překonat a jak se ho nebát. Odpoledne si na základní škole, kde pobývaly, mohly vyzkoušet v podobě workshopů programy jako pletení náramků, vyrábění vlastních deníčků, herecké triky nebo animaci.

Po dlouhém dni plném dojmů, zážitků a kultury se družina mohla vydat na cestu domů. I přes náročný a propršený den si všechny výlet do Prahy velmi užily a těší se na další podobné akce.

text: Tereza Adamová a Eliška Kantorová

foto: je Veronika Kulhánková