-1.3 C
Jindřichův Hradec
28.01. 2023
Články

Jindřichohradecký hrad a zámek koncem srpna rozezní tóny Pucciniho Bohémy

Město Jindřichův Hradec a Agentura Croce potěší i v letošním roce milovníky operních představení. Na třetím nádvoří jindřichohradeckého hradu a zámku nabídne divákům v sobotu 31. srpna od 20.00 hodin operu italského hudebního skladatele Giacoma Pucciniho „Bohéma“.

Jindřichohradecký hrad a zámek koncem srpna rozezní tóny Pucciniho BohémyOpera Bohéma (La bohème) z roku 1896 je nejoblíbenější operou italského skladatele Giacoma Pucciniho, jehož dílo patří do repertoáru všech světových operních scén. Děj vypráví o lásce chudého básníka Rudolfa k dívce Mimì, které spojí náhoda, ale později rozdělí krutá nemoc. Opera o čtyřech dějstvích Bohéma má v sobě nejen krásné árie a dueta, ale také efektní hýřivé druhé dějství odehrávající se v pařížských kavárnách koncem 19. století. Diváci tuto operu milují pro krásný děj, známé melodie i velké hudební scény.

V režii Lindy Keprtové účinkují herci, orchestr, sbor a balet Divadla F. X. Šaldy Liberec. V hlavních rolích vystoupí jako host italský tenor žijící v Plzni Paolo Lardizzone a sólistka Divadla F. X. Šaldy Liberec Lívia Obručník Vénosová, která také hostuje v Národním divadle. Jako dirigent orchestru se představí Martin Doubravský.

Předprodej vstupenek na představení zajišťuje Informační středisko v Jindřichově Hradci, Panská 136/I, telefon: 384 363 546. Dvě hodiny před představením budou zbylé vstupenky k dispozici v pokladně Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec. Představení se koná za každého počasí. Realizace operního představení byla podpořena finančními prostředky Jihočeského kraje.

Jiří Kubát

Nejnovější články

Aleš Laštovka – Malování + natírání

Miloslav L

Ohlédnutí za rokem 2022 v Muzeu Jindřichohradecka | fotogalerie

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L