Jindřichohradecký triatlon zná své vítěze!

V sobotu 20. 6. se uskutečnil již 34. ročník jindřichohradeckého triatlonu. V sezoně silně poznamenané koronavirem šlo i o první závod jihočeského poháru, a dalo se tak čekat, že účast bude velká. Nakonec se v deštivém dopoledni vydalo do úvodní části závodu 53 závodníků. Celkovým vítězem se stal Filip Michálek, reprezentující příbramský triatlonový oddíl. Druhé a třetí místo obsadili triatleti z Tábora. Konkrétně Jiří Stuchlík a Robert Kostlán. Mezi ženami suverénně kralovala Iveta Fairaislová z domácího TCV JH. Pro druhé místo si doběhla Simona Šimůnková z TriSK České Budějovice a třetí skončila Procházková Nikola z Třebíče.

Po závodech dospělých závodníků proběhly už tradiční dětské závody. Letos se konal 13. ročník. V kategorii nejmenších dětí vyhrál Adrian Král ze Spolku orientačních sportů JH. Za ním poté finišovali Vaněk Tobiáš, Ištvánik Mikuláš a Regásek Jonáš. V kategorii holek vyhrála Johana Slaninová, druhá skončila Tereze Kopecká. (všichni TCV JH).

O kategorii výše (ročník narození 2013-2014) obsadil první místo Michael Jahn z Frymburka. Pro druhé místo si doběhl Plánek Jonáš. Stupně vítězů doplnil domácí závodník Vojta Kopecký. Dámské zastoupení v této kategorii bylo zcela v režii domácích závodnic. Postupně závod dokončily Johana Hošková, Marie Altschulová, Eva Slaninová a Altschulová Anna.

V kategorii BC2 vyhrál Adam Šiška z Tábora. Jeho týmový kolega Jakub Jenčík vybojoval bronzovou pozici a mezi táborské borce se vklínil Bohumil Jahn z Frymburka. U stejně starých děvčat vyhrála Lenka Petrová z Českých Budějovic. Zbytek stupňů vítězů patřil opět závodníkům z Tábora. Druhé místo vybojovala Alžběta Šoulová, třetí poté Denisa Stuchlíková.

Mezi nejstaršími benjamínky vyhrál Tonda Valda z TCV JH. O pouhou vteřinu za ním finišoval Ondřej Plic z Horních Počernic. Stupně doplnil Ondřej Hubáček z táborského triatlonu. Mezi děvčaty vyhrála Kristýna Koptíková z Českých Budějovic, druhá doběhla domácí Linda Tischlerová.

Kategorie mladších žáků a žákyň byla nejpočetnější. První místo ze 17 závodníků dokázal pro sebe získat Ondřej Kozojed. Na druhém místě skončil reprezentant domácích barev Vojtěch Gröschl. Pro bronz si doběhl Filip Toul. V konkurenci sedmi děvčat vyhrála Tereza Tučková z TriSK ČB. Druhé a třetí místo získaly domácí závodnice. Jmenovitě Karolína Kůrková a Tina Lojková.

V nejstarší dětské kategorii vyhrál Šimon Michálek, následovaný Hynkem Hrdličkou a Ondřejem Lemberkou. Mezi slečnami si pro první místo doběhla Natálie Stuchlíková. Druhé místo vybojovala Šárka Kratochvílová a bronz získala Beáta Kučerová z TCV JH.

Závěrem bychom chtěli jménem pořádajícího klubu poděkovat všem pořadatelům za jejich ochotu a pomoc, jelikož bez vás by nebylo možné pořádat další ročníky.