20 C
Jindřichův Hradec
24.07. 2024
Články

Jindřichohradecký zámek přivítá návštěvníky už v březnu

V letošním roce se prohlídkové trasy jindřichohradeckého zámku otevřou dříve, než je zvykem, a to už v sobotu 16. března. Speciální prohlídkový okruh zahrnující Černou kuchyni, zelené pokoje a Rondel můžete poté navštěvovat každý březnový víkend.

Samozřejmě také v letošním roce se mohou všichni Jindřichohradečáci těšit na speciální velikonoční akci na zámku. V pátek 29. března začínáme tradičně s prohlídkami bez průvodce, umožňujícími si zámek projít vlastním tempem. První patro Adamova stavení a Rondel budou zkrášleny stovkami květů v květinových aranžmá floristy Slávka Rabušice a jeho přátel.

Státní hrad a zámek Jindřichův HradecPro všechny malé návštěvníky máme připravenou hru na hledání ukrytých vajíček, která se budou různě schovávat na celé prohlídkové trase. A pokud správně vyluští tajenku, získá každé dítě malou sladkou odměnu. Prohlídky v tomto duchu budou probíhat celou dobu svátků včetně Velikonočního pondělí. V sobotu 30. března se, díky spolupráci s divadelní a šermířskou skupinou Jindřich, bude po roce znovu podávat sladká kaše. Jejího rozdávání se znovu ujme přímo Bílá paní s pomocí kuchaře, kuchtiček a také stráží v historických kostýmech dohlížejících na to, aby nikdo nepředbíhal. Na třetím nádvoří také budou ve stáncích připraveni prodejci postního občerstvení. Návštěvníci se mohou těšit na sladké zákusky, ale i skvělé rybí speciality. Zámek bude o Velikonocích otevřen od pátku do pondělí, vždy od 10:00 do 12:00, a poté od 13:00 do 16:00.

Těšíme se na setkání.

Jan Mikeš