21.2 C
Jindřichův Hradec
27.05. 2024
Články

Jindřichohradečtí basketbalisté hrají v sobotu poprvé doma

V sobotu 25. září od 18:00 hrajeme náš první domácí zápas KNBL sezóny 2021/22 proti týmu Královští sokoli Hradec Králové. Naše sestava je beze změny, nastupujeme bez stále nedostupných Roberta Bzonka a Ikounga Ngatse.

Předzápasové vyjádření hlavního trenéra Gilberta Abrahama:

Na náš první vzájemný zápas proti Hradci Králové se těšíme. První dvě utkání této sezóny nedopadla podle našich představ, ale máme na čem stavět. Jsme nejmladší, nejnovější a nejméně zkušený tým ligy. Musíme dokázat, že do této ligy patříme.

Peda Stamenkovič a Nikola Pešakovič jsou dva velmi dobří guardi, dokáží tvořit hru na velmi vysoké úrovni a my budeme muset odvést velmi dobrou práci v jejich bránění. Hradec Králové je velmi zkušený tým, který hraje pohledný basketbal a celý tým si dobře půjčuje míč. Našemu týmu pravidelně posílám citáty a jeden z těch nedávných zní: „Mít silné protivníky je požehnání“. Našim protivníkům jsme vděční, protože jsme se díky jejich pomoci hodně naučili ohledně ligy, a také jsme se díky nim zlepšili. Na první domácí zápas před našimi fanoušky se moc těšíme.

Předzápasové vyjádření Lukáše Stegbauera:

V sobotu nás čeká velmi těžký a zkušený tým z Hradce Králové. Po dvou úvodních porážkách venku tak máme konečně možnost hrát na domácí palubovce. Všichni se těšíme a věříme, že nás domácí hala a fanoušci poženou dopředu a pomohou nám získat naše první vítězství.

Filip Hraba – GBA Fio banka Jindřichův Hradec