1.1 C
Jindřichův Hradec
25.04. 2024
Články

Jindřichohradečtí triatlonisté na Českém poháru Příbram

V sobotu 15.8. proběhl v Příbrami třetí závod Českého poháru. Zároveň se jelo o mistrovské tituly v kategorii žáků,dorostu, juniorů i AGE group. 

V kategorii žáci 8-9 let skončil na čtvrté pozici Tonda Kovář, na pozici jedenácté doběhl Petr Steklý. O kategorii výše závod dokončil na dvanácté pozici Matyáš Jiruška, čtrnáctá pozice patřila Liboru Steklému a jednadvacátý skončil Ilja Gončaruk. Mezi stejně starými děvčaty skončila Linda Tischlerová dvacátá první.

V konkurenci třiceti sedmi žáků 12-13 let dokázal Vojta Gröschl vybojovat skvělé třetí místo. V téže kategorii vybojoval Jan Kovář dvanácté místo, osmnáctý skončil Václav Gröschl. V žákyních obsadila skvělé páté místo Karolína Kůrková, dvaadvacátá doběhla Julie Tourková

V hlavním závodě náš klub skvěle reprezentovali bratři Fenclové. Jiří dokončil závod na šestnácté pozici (5. místo v kategorii), Marek doběhl o dvě minuty později na dvacáté pozici (6. místo v kategorii). Mezi ženami závod dokončila na desáté pozici Zuzana Pičmanová (5. místo v kategorii) a Michaela Urbanová doběhla na osmém místě v konkurenci šestnácti dalších dorostenek.

Neděle patřila v Příbrami štafetovým závodům. V žákovských štafetách si nejlépe vedl tým TCV A ve složení Vojtěch Gröschl, Karolína Kůrková a Jan Kovář, který skončil na bramborové pozici. Štafeta TCV B ve složení Kyrill Gončaruk, Julie Tourková a Václav Gröschl skončila v téže kategorii na místě jedenáctém.

Lucie Tischlerová

Sobota – jednotlivci

Neděle - štafety