20.4 C
Jindřichův Hradec
19.06. 2024
Články

Jindřichův Hradec a Pelhřimov hostí pátý ročník přestřelky basketbalových talentů YOUNG GUNS!

GBA Lions J. Hradec U19

YOUNG GUNS GBA Invitational 2021 nabídne již za několik týdnů tradiční přestřelku budoucích basketbalových hvězd. Basketbalová akademie GBA pokračuje v tradici pandemii navzdory. I letos pozvala do Česka světové basketbalové velkokluby. Jubilejní pátý ročník prestižního juniorského turnaje hostí Jindřichův Hradec tentokrát společně s Pelhřimovem, se kterým GBA od letošní sezóny úzce spolupracuje.

“Věříme, že sport musí žít i v dobách pandemie, proto jsme se nenechali odradit momentální situací. Talentovaným hráčům opět umožníme poměřit své síly a dovednosti v mezinárodním měřítku. Získají nové zkušenosti, které jsou pro další sportovní kariéru zásadní. Hráčům i divákům samozřejmě zajistíme maximální bezpečnost v průběhu celého turnaje.” říká Julian Beťko, ředitel pořádající Get Better Academy.

YOUNG GUNS GBA Invitational 2021 proběhne ve dnech 16. – 19. prosince v Pelhřimově a Jindřichově Hradci. Ve čtyřech dnech nabídne 12 utkání a také oblíbené divácké soutěže Slam Dunk Contest a 3-Point Shootout. V rámci turnaje proběhne 17. prosince od 17:00 také slavnostní otevření hlavní expozice Národního basketbalového muzea v Pelhřimově. Fanoušci se rozhodně mají na co těšit.

GBA Sojky Pelhrimov U19

Do Česka se jako vždy sjede velmi atraktivní mezinárodní konkurence. Účast potvrdila italská Stella Azzurra Roma, švédská akademie BK Rig, nizozemská Orange Lions Academy či továrna na talenty The Skills Factory ze spojených států. Český basketbal bude reprezentovat GBA Lions Jindřichův Hradec a GBA Sojky Pelhřimov.

“Pro SOJKY Pelhřimov je spolupořádání nejprestižnějšího tuzemského turnaje juniorů dalším milníkem v historii klubu. Díky partnerství s GBA Lions Jindřichův Hradec jsme naši dlouhodobou práci s mládeží posunuli na nový level. Nyní je pro nás velkou poctou přivítat v našem městě giganty evropského i zámořského basketbalu a vidět v akci budoucí hvězdy Euroligy i hráče s potenciálem hrát slavnou NBA. Těším se také na slavnostní otevření hlavní expozice Národního basketbalového muzea. Pelhřimov čeká malý basketbalový svátek.” dodává Václav Plášil, místopředseda BK SOJKY Pelhřimov.

Rozpisy zápasů, výsledky i přenosy sledujte na www.gbainvitational.eu.