8.1 C
Jindřichův Hradec
29.05. 2024
Články

Jindřichův Hradec hostí 7. Mistrovství České republiky v Králičím hopu

Český svaz chovatelů – Klub Králičí Hop srdečně zve všechny příznivce Králičího hopu do Jindřichova Hradce na 7. Mistrovství České republiky v Králičím hopu. Mistrovství proběhne v sobotu 9. března 2019 v jindřichohradecké sportovní hale od 9.00 do 18.00. Je to poprvé, co se Mistrovství bude konat v Jižních Čechách.

Jindřichův Hradec hostí 7. Mistrovství České republiky v Králičím hopuSvé výkony předvede závodnická elita celé České republiky a nebudou chybět ani králičí mistři z posledního Mistrovství Evropy v dánském Herningu. Mistrovství se mohou zúčastnit jen závodníci s králíky, kteří splnili kvalifikační podmínky na určených kvalifikačních závodech, a proto se jedná o nejprestižnější závod celé sezóny.

Králičí hop je netradiční sportovní disciplína, ve které závodí člověk se svým králíkem, kterého vede na vodítku a postroji. Soutěžní dvojice společně závodí v rovinné dráze, parkuru, skoku vysokém a skoku dalekém. Vítěz ve skoku vysokém, dalekém a v elitní třídě rovinné dráhy a parkuru se stane Mistrem České republiky.

Králičí hop má 4 oficiální disciplíny – rovinná dráha, parkur, skok vysoký a skok daleký. Rovinná dráha a parkur se poté dělí na 5 výkonnostních kategorií, které se liší obtížností jednotlivých překážek – veteráni, lehká třída, střední třída, těžká třída a elitní třída.

Přijďte podpořit sportovní králíky a jejich majitele v jejich mistrovských výkonech.

Zdroj: Město J.Hradec


Jindřichův Hradec hostí 7. Mistrovství České republiky v Králičím hopu