20.4 C
Jindřichův Hradec
18.06. 2024
Kulturní

Jindřišská firma Adrenalinsport chystá nové centrum pro turisty!

Malebná víska Jindřiš u Jindřichova Hradce leží na samé hranici atraktivní lesnaté lokality zvané Česká Kanada a o turisty zde nouze rozhodně není. Zejména pak v létě. A právě pro turisty je určena nová služba místní rodinné firmy Adrenalinsport Jana Dvořáka, která se již patnáctým rokem zabývá prodejem a servisem terénních čtyřkolek, jejich půjčováním a organizováním výletů na nich. Firma již je bezesporu dobře zavedená, ovšem na vavřínech neusíná a její majitel spolu se svým otcem Milošem Dvořákem neustále vymýšlí, jak ji posunout dál.

„Myšlenku zřídit novou službu pro cykloturisty jsme začali rozpracovávat už v roce 2015,“ říká Jan Dvořák a pokračuje: „Chalupa je velká a nevyužitých prostor, které si přímo říkaly, aby se s nimi něco podniklo, v ní bylo dost. Okolí Jindřiše je turisticky velmi zajímavé. Je tu přilehlé divoké údolí Hamerského potoka, úzkorozchodná trať jindřichohradecké lokálky, prochází tudy cyklostezka Greenway Praha – Vídeň a v dosahu jsou rozlehlé lesy, historické památky i místa vhodná k přírodnímu koupání. Z toho důvodu jsme se rozhodli rozšířit naši nabídku tímto směrem.“

A v čem ono rozšíření vlastně spočívá? Ve vybudování plnohodnotného cykloservisu a přidruženého kvalitního zázemí pro jeho zákazníky. Tito budou moci od příští letní sezóny využít útulnou podkrovní odpočinkovou místnost, jejíž součástí bude i základně vybavená kuchyňka, umožňující dočasným hostům přípravu jednoduchého občerstvení, kávy, čaje atp., což během čekání na dokončení opravy svého bicyklu jistě každý ocení. Samozřejmostí budou přízemní toalety, včetně toalety bezbariérové, a chybět nebude ani dětský koutek pro nejmenší. Dodejme, že před objektem firmy se už nyní nachází dostatečně velké parkoviště a ve fázi vzniku je i venkovní pergola pro pohodlné letní posezení.

 

Ano, oblast kolem Jindřiše je lákavá a navíc plná překvapení. A avizované centrum služeb pro turisty bude překvapením nepochybně příjemným.

Jindřišská firma Adrenalinsport chystá nové centrum pro turisty!


Jindřišská firma Adrenalinsport chystá nové centrum pro turisty!