16.8 C
Jindřichův Hradec
24.07. 2024
Články

Již tradiční týden nabitý kulturními a společenskými akcemi začíná v pátek

Na letošní TOP týden se mohou opět těšit obyvatelé a návštěvníci našeho města.

Foto: Ondřej Dohnal

V pátek 26. července v 19.00 hodin proběhne koncert JH swing bandu v prostorách atria Muzea fotografie a MOM. V případě nepříznivého počasí se koncert koná v kapli sv. M. Magdaleny. Vstupné 80 Kč na místě.

V sobotu 27. července v 16.00 hodin se na náměstí Míru bude odehrávat vystoupení Timbersports® Show. Adrenalinová nevšední show – sekery, které holí, ruční pily dlouhé 2 metry, motorové pily s výkonem přes 70 koní, řetězy řítící se rychlostí přes 200 kilometrů v hodině, silní chlapi, férový sport. Dovedností soutěže pro dospělé diváky a soutěže pro děti a ženy. Ukázka 6 disciplín Timbersports závodní formou včetně motorové pily HOT SAW s výkonem přes 70 ps. V 19.00 hodin se koná koncert skupiny Děda Mládek Illegal band hrající velice osobitým způsobem zlidovělé písničky Ivana Mládka.

27. a 28. července se mohou zájemci zúčastnit Kurzů tkaní tapiserií a pletení z orobince v Domě gobelínů v době 9.00 – 17.00 hodin. Neděle 28. července bude patřit dechové hudbě Řečická kapela, která vystoupí od 19.00 hodin na náměstí Míru.

29. července jsou všichni zájemci zváni na divadelní představení Divadla Navětvi s inscenací Pověsti staré a české od 19.00 hodin v atriu Muzea fotografie a MOM. V případě nepříznivého počasí se divadelní představení odehraje v kapli sv. M. Magdaleny. Vstupné 60Kč na místě.

Od pondělí 29. července do středy 31. července vždy od 21.30 hodin si na své přijdou filmoví fanoušci. V parku pod gymnáziem bude letní kino Kinematograf bratří Čadíků s velmi lákavou nabídkou filmů, a to Čertí brko, Po čem muži touží a Hastrman.

Středa 31. července bude patřit vodním radovánkám. Den plný zábavy je připraven v jindřichohradeckém aquaparku, a to v době od 11.00 do 16.00 hodin v případě příznivého počasí.

Ve čtvrtek 1. srpna v 19.00 hodin v kapli sv. Maří Magdaleny je nejen pro milovníky klasické hudby připraven velmi zajímavý koncert Slavné filmové melodie v klavírních proměnách Jiřího Pazoura. V programu zazní řada improvizací na filmovou melodii v různých hudebních stylech: baroka, klasicismu, romantismu, impresionismu, některých kompozičních směrů XX. století nebo i jazzu či pop-music. Následuje část koncertu, která je již tradičně věnována přáním z publika. Posluchači mají možnost svými náměty sami ovlivnit, jakým směrem se bude koncert dále ubírat. Vstupné 100Kč na místě.

Čtvrtek 1. a pátek 2. srpna jsou správným termínem pro návštěvu Domu gobelínů. Právě tam čekají na zájemce TOP dílny pro děti i dospělé.

V pátek 2. srpna na náměstí Míru od 19.00 hodin vystoupí kapela Jindřichohradecký Big Band. Jako host vystoupí Tomáš Savka.

Od pátku 2. do neděle 4. srpna nebude v prostorách Muzea fotografie a moderních obrazových médií chybět oblíbené fotografování v historických kostýmech.

V sobotu 3. srpna se bude konat koncert skupiny Klaret – Strážský výběr od 19.00 hodin na náměstí Míru.

Poslední den celého Top týdne 2019, neděle 4. srpna, se samozřejmě ponese v duchu tradiční poutě Porcinkule v centru města. V 9.30 hodin začne v klášterním kostele sv. Kateřiny Slavnost Porcinkule a od 10.00 hodin vystoupí na promenádním koncertu na náměstí Míru skupina Baret.

Ivana Bačáková