5.6 C
24.04. 2024
Roman Pišný

Jubilejní Mikulášský aquatlon vyhrál domácí Jan Trutna

Zaokrouhlenou tradicí už se může pochlubit sportovní akce, která se v J. Hradci koná každoročně v adventním období. „Mikulášský aquatlon“ totiž slavil již 20. jubilejní ročník. Letos závodu přálo počasí, takže byla i početná účast startujících.

Mikulášský aquatlon – Jan Trutna – 1. místo

Zúčastnilo se celkem 46 triatlonistů ve věku od 4 do 49 let ze 7 jihočeských klubů. Vysoký počet startujících byl hlavně zásluhou dětí, kterých plavala a běhala celá pětatřicítka. „Sluníčko přilákalo hodně závodníků, i z toho důvodu považujeme letošní ročník za vydařený,“ byl s průběhem akce spokojen Jan Vaněk, šéf pořádajícího klubu TC Vajgar J. Hradec. Radost mohl mít nejenom z poklidně proběhlé akce, ale i z úspěšného vystoupení závodníků svého oddílu, kteří zvítězili v pěti kategoriích a díky Janu Trutnovi i v absolutním pořadí hlavního závodu na 400 metrů plavání + 4 kilometry běhu ulicemi města. Celkový vítěz byl nejrychlejší již v bazénu, Jubilejní Mikulášský aquatlon vyhrál domácí Jan Trutnakde získal osmivteřinový náskok na druhého Jiřího Fencla. Trutnův oddílový kolega ovšem v běhu propadl až na čtvrtou pozici. Nejlepším běžeckým časem se na druhou příčku vyhoupl Petr Jirků (TCV JH), jenž byl po plavecké části na třetím místě. Nejúspěšnější ženou v jedenáctičlenném startovním poli šestnáctiletých a starších triatletů byla Kateřina Zemanová. Závodnice pořádajícího Vajgaru zaplavala šestý čas, v běhu byla předposlední, což dohromady stačilo na pěkné 8. místo absolutně. Dařilo se zástupcům Plaveckého klubu J. Hradec, kteří si na konto připsali 5 prvenství. Z jednoho triumfu se mohou radovat také v TJ N. Včelnice a SK K. Řečice. Na žákovských tratích čekalo na účastníky 25 až 200 metrů plavání a 100 až 1200 metrů na dráze atletického stadiónu v Jáchymově ulici.

BD1 (2 závodnice): 1. Eliška Jahodová (PK J. Hradec), 2. Linda Tischlerová (TCV J. Hradec). BD2 (6): 1. Tereza Tučková (TriSK Č. Budějovice), 4. Simona Pavlíková (PK. Hradec), 5. Beáta Kučerová, 6. Karolína Kamenická. BD3 (1): 1. Anežka Šimonová. ZD1 (2): 1. Lucie Tischlerová, 2. Veronika Kopáčková (všechny TCV J. Hradec). ZD2 (1): 1. Ilona Kundrátová (TJ N. Včelnice). Z2 (1): 1./absolutně 8. Kateřina Zemanová (TCV J. Hradec).

BC0 (1): 1. Ondřej Jahoda. BC1 (5): 1. Filip Kinter (oba PK J. Hradec), 2. Viktor Kamenický, 3. Ilja Gončaruk, 4. Antonín Valda, 5. Libor Steklý (všichni TCV J. Hradec). BC2 (4): 1. Ondřej Kozojed (E.ON TT Tábor), 2. Kyrill Gončaruk, 3. Rostislav Chalupa, 4. Petr Adam (všichni TCV J. Hradec). BC3 (7): 1. Šimon Michálek (PK J. Hradec), 3. Roman Matějíček. ZC1 (2): 1. Jakub Hrdlička, 2. Matyáš Němec (oba TCV J. Hradec). ZC2 (2): 1. Jonáš Kešnar (PK J. Hradec), 2. Jan Dvořák. M1 (3): 1./1. Jan Trutna, 2./2. Petr Jirků, 3./4. Jiří Fencl (všichni TCV J. Hradec). M2 (5): 4./9. Robert Vyhlídka, 5./10. Bohumil Kalina. M3 (2): 1./7. Zbyněk Michálek (všichni SK K. Řečice).