15.8 C
Jindřichův Hradec
24.06. 2024
Články

Kapr v luftě? Co to je? Kde to je?

Kapr v luftě je každoroční soutěživé setkání leteckých modelářů, při kterém se snaží předvést své modely letadel, pobavit diváky a především dětem přiblížit tohoto krásného koníčka. Od svého vzniku před čtrnácti lety získal mezi modeláři dobrý zvuk, zájem o účast a záruku dobré podívané mezi veřejností. Na tuto akci jezdí modeláři a i diváci z celé republiky. Věřte, že je opravdu nač se dívat po celou dobu komentovaného programu.

Kapr v luftě? Co to je? Kde to je? A kde se tato akce koná? Na modelářském letišti u obce Pleše nedaleko Kardašovy Řečice. Vstupné je dobrovolné, pohoštění je na místě.

Většina návštěvníků využije připravené lavičky, či si sednou na trávník. Fajnšmekři si ovšem nosí rozkládací židličky.

Každý rok si řečičtí modeláři, jako pořadatelé, připraví nějaké překvapení. Nejinak tomu bude i tento rok. Díky těmto sponzorům to bude letos stát opravdu za to.

Autodíly Bemar J.Hradec, Zahradní centrum Jindřichův Hradec, PROFILES, Cyklo – Pospíšil , ZD – Rodvínov , Meindl s.r.o , Balonem.cz – Dalibor Adámek .

Akce se koná tuto sobotu tj. 8.6.2019 od deseti hodin a snad je možné prozradit, že jako jedno z překvapení je to, že v jedenáct hodin se Kapra v luftě 2019 zúčastní Martin Šonka.

Přijeďte se podívat na modely malé, velké, obří, motorové, bezmotorové či dokonce se spalovací turbínou a ocenit pilotní umění vystupujících modelářů.

Po celý den bude probíhat tombola o velmi hodnotné ceny ale hlavně si odnesete srdce plné nevšedních zážitků díky show o kterou se postarají modeláři z celé České republiky.

Všechny vás srdečně zve Model klub Kardašova Řečice


 

Kapr v luftě? Co to je? Kde to je?