21.9 C
Jindřichův Hradec
20.05. 2024
Články

KD Střelnice v březnu zve na divadlo, koncert a promítání

Na Střelnici se budou již podruhé promítat staré filmy místních tvůrců

geralt / Pixabay

Městská kultura Jindřichův Hradec a zapsaný spolek AV Studio Jindřichův Hradec se sídlem v Kardašově Řečici zve všechny příznivce regionální historie na v pořadí již druhé Vzpomínkové promítání do kinosálu jindřichohradeckého Kulturního domu Střelnice. Projekce nově digitalizovaných amatérských filmů regionálních filmařů se uskuteční v pondělí 7. března 2022 od 19 hodin.

Projekt digitalizace filmových záznamů regionálních filmových tvůrců mají „na svědomí“ dva nadšení filmoví amatéři z Kardašovy Řečice – učitel Karel Sláma a podnikatel v oboru elektroniky František Beneš. Ti za finanční podpory měst Jindřichův Hradec a Kardašova Řečice uvádí zpět do života filmové záznamy zachycující nejen rozmanité společenské události, místa a osobnosti regionu, ale také samostatná filmová díla menšího rozsahu místních autorů. Filmy představují divákům v rámci veřejných promítání. Představované filmy vznikaly díky nadšeným autorům, kteří tvořili zejména pod hlavičkou Audiovizuálního studia Jindřichův Hradec, jehož předsedou byl známý hradecký amatérský filmař Josef Kraus.

Přijďte do kina, tentokrát budete moci zhlédnout filmy „Pro zachování a krásu“ (ukázka práce jindřichohradeckého akademického sochaře Vladimíra Krninského), „Alšův slabikář“ (obrázková koláž s jedinečnou recitací MUDr. Lubora Kinšta), „Filmový zpravodaj 1982,“ hraný pseudodokument „Yetti, muž sněžný“ a „Spartakiáda 1965“ (obsáhlá reportáž o problémech při přípravě okresní spartakiády).

Vstupenky je možné zakoupit v pokladně KD Střelnice nebo on-line na www.kultura.jh.cz.


Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na divadelní hru Billa C. Davise „ODVOLÁNÍ“

Dne 21. března od 19.00 hodin do divadelního sálu Kulturního domu Střelnice.

Divadlo v Řeznické. Předplatné skupiny B.

V režii Miroslava Táborského hraji Miroslav Táborský a Filip Cíl.

Mark Dolson – student katolického semináře, který vstupuje na scénu jako rebelující „snílek a pošetilec“, je ochoten sám sebe i „kariéru“ kněze, pro svoje názory a ideály pravdy a čistoty, zničit. Tak to alespoň vidí jeho mentor otec Farley.

My všichni máme volbu, zda zvolíme pohodlí a jistoty a budeme slepí k tomu, co se kolem nás děje, a nebo v sobě kousek toho „pošetilce a snílka“ najdeme.


V rámci předplatného Kruhu přátel hudby proběhne dne 22. března od 19.00 hodin v kapli sv. M. Magdaleny koncert  „KONCERT ČESKÉ HUDBY .

Účinkuje Mariia Mikhailova na flétnu a Libor Janeček na kytaru.

Mariia Mikhailova ( 1989 ) studovala hru na flétnu na hudebním učilišti v Togliatti ( Ruská federace ). Ve studiu dále pokračovala na Konzervatoři Sobinova v Saratově. Od roku 2012 působila v symfonickém orchestru ve městě Ryazan. Navštěvovala mistrovské kurzy u  vynikajících pedagogů a rovněž se zúčastnila mnoha soutěží. Nyní studuje na JAMU v Brně u prof. Václava Kunta a věnuje se koncertní činnosti.

Libor Janeček ( 1969 ) je  absolventem brněnské konzervatoře. V letech 1992 – 2008  účinkoval v koncertním duu Instrumental tandem  ( kytara – akordeon) se zaměřením na argentinské tango Astora Piazzolly a jihoamerickou hudbu. V současné době se věnuje sólové koncertní činnosti. Spolupracuje s mnoha významnými hudebníky, se kterými účinkuje v různých komorních souborech. Nahrává pro Český rozhlas v Brně.

Program Josef Mysliveček – Adagio A dur pro flétnu a kytaru, František Benda – Adagio ze sonáty G dur pro flétnu a kytaru, Ivan Jelínek – SUITA A dur, Jana Obrovská – Suita ve starém slohu pro flétnu a kytaru, Jiří Matys – Suita pro flétnu a kytaru (výběr ), Štěpán Rak – Toccata, Jan Truhlář –  Romance per Pablo, Sonatina semplice


Divadelní komedii Caroline Smith „ČARODĚJKY V KUCHYNI“ uvidíte dne 29. března od 19.00 hodin v divadelním sále Kulturního domu Střelnice.

MDAgentura a divadlo Metro. Předplatné skupiny A.

V režii Romana Štolpy hrají Michaela Dolinová, Sandra Pogodová / Veronika Žilková, Vincent Navrátil / Ladislav Ondřej

Co se stane, když osud svede dvě kuchařky, které se dlouhá léta nenávidí, do jedné televizní kuchařské šou? Jedna vaří francouzskou kuchyni a ta druhá kuchyni domácí. Stanete se svědky jakoby živého natáčení a dokonce můžete ochutnat, co si obě naservírují. Dámy se nešetří ani když jde o přímý přenos. Na konci nás čeká překvapivé rozuzlení.

Jiří Kubát a Ivana Bačáková (KD Střelnice)