6.7 C
Jindřichův Hradec
4.03. 2024
Články

KD Střelnice zve na dubnové kulturní akce

Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na diashow Martina Loewa  „ JAPONSKO“ dne 11. dubna od 19.00 hodin do kinosálu KD Střelnice.

Dobrodružný příběh cesty do Země vycházejícího slunce. Úžasné fotografie, poutavé vyprávění i autentické filmové záběry: pulzující velkoměsta i posvátný klid japonských zahrad. Vlaky svištící tryskovou rychlostí i chrámy, kde se čas zastavil již před staletími.

„Provedu vás po velké části ostrova Honšú. Prozkoumáme moderní města, ale nevyhneme se ani malým vesnicím. Vyjedeme vysoko do hor Japonských Alp. Vykoupeme se v překrásných přírodních termálních lázních tradičního japonského stylu. Projdeme se pečlivě upravenými japonskými zahradami.

Zastavíme se v buddhistických chrámech, kde vše dýchá staletými tradicemi. Ponoříme se i do dokonale organizovaného mumraje největšího města světa – do Tokia. Necháme se okouzlit monumentálností posvátné hory Fuji. Svezeme se šinkansenem rychlostí skoro 300 km/h. Nevynecháme ani zvláštní kapitolu věnovanou japonskému jídlu…“, nadšeně zve na diashow Martin Loew.

Více na www.promitani.cz 


Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na divadelní komedii Bruna Druarta „PARFÉM V PODEZŘENÍdne 12. dubna od 19.00 hodin do divadelního sálu Kulturního domu Střelnice. Divadlo Radka Brzobohatého. Předplatné skupiny A.

V režii Jakuba Nvoty hrají Valérie Zawadská, Jana Švandová, Simona Postlerová, Vanda Károlyi, Romana Goščíková / Kateřina Peřinová, Lukáš Burian, Lukáš Malínek

Pět žen. Dva policisté. Jedna mrtvola. Jeden luxusní parfém. Hledá se vrah. Napínavá francouzská krimi komedie rozehrává příběh pěti sester, do jejichž života zasáhla smrt majitelky nedalekého butiku. Všechny jsou v podezření, protože okolo slídí Oscar Berthomieu, vyšetřující komisař nevšedních zvyků, který vyznává ještě nevšednější policejní metody. Motiv může mít každá z nich, ale alibi, zdá se, nemá žádná. Co skrývají a co skrývá komisař? Bude vrah dopaden? A kde se vzala ta vůně parfému? Toto a ještě mnohem více prozradí Parfém v podezření!


Kdo chce tančit v rytmu swingu, ať přijde na Střelnici!

Městská kultura Jindřichův Hradec pořádá pro všechny příznivce jazzové a swingové hudby taneční večer s tradičním názvem „Charleston“. V sobotu 9. dubna 2022 od 20 hodin se můžete v divadelním sále Kulturního domu Střelnice těšit na slavné melodie převážně z minulého století v podání bigbandového orchestru Zatrestband z Třeště, který vede umělecký kovář, herec a kapelník Petr Píša. Pomyslnou taktovku si tento orchestr bude během večera podávat s místní kapelou Old Steamboat Jazz Band Lumíra Rataje, která hraje nejznámější „šlágry“ v dixielandovém provedení. Během celého večera si tak přijdou na své jak ti, kteří si budou chtít zatančit v rytmu „velké muziky“, tak i ti, kteří raději tráví příjemné chvíle poslechem skvělé muziky se sklenkou dobrého pití a ve společnosti svých přátel.

Vstupenky je možné zakoupit v pokladně KD Střelnice nebo on-line na www.kultura.jh.cz.


Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na divadelní komedii Gura Korena „NEPERTE SE, PROSÍM VÁS!“ dne 21. dubna od 19.00 hodin do divadelního sálu Kulturního domu Střelnice. Náhradní termín za 8. 2. 2022.

Divadlo Palace. Předplatné skupiny A.

V režii Petra Svojtky hrají Martina Hudečková / Zuzana Slavíková, Zuzana Kajnarová, Miroslav Etzler, Ladislav Hampl, Jaroslav Vlach / Jan Szymik / Miloš Kopečný a Kateřina Holánová

Tři sourozenci se sešli v advokátní kanceláři, aby si vyslechli otcovu poslední vůli. Hvězda dětských show o bezpečnosti silničního provozu, ztahaná pracující matka samoživitelka a poněkud přestárlý, věčně zadlužený, leč stále vysmátý hipík. Jejich setkání ale není výrazem sourozenecké harmonie. Proto asi nepřekvapí, že důrazným přáním zesnulého v poslední vůli je, aby se jeho děti měly rády a nepraly se mezi sebou. Co ale překvapivé je, že největší díl dědictví má získat jakási tajemná Nina Yablonsky. Kdo to je? A proč k ní byl otec tak štědrý na úkor svých dětí? Podaří se ji vypátrat a přesvědčit, aby se své části dědictví vzdala? A není to celé jen velký podvod otcova advokáta?


Loutková revue – Veselá pouť  24. 4. 2022

loutkoherecká skupina Loudadlo, spolupracující s Českou televizí Praha na pořadu pro děti – „Studio kamarád“.

Už samotný název nás zavádí tam, kam děti s rodiči velice rádi chodí – do světa hudby, kolotočů a říše cizokrajných zvířat. Na pouti se s vámi setkají také dvě roztomilá strašidla Kryšpín a Táhlo, ježibaba a neposední hadi. V představení nás navštíví Jů a Hele a společně se přeneseme do míst plných kouzel, zábavy a legrace. „Hola, hola, pouť vás volá!“


Foto: Karel Dvořák

Podoba pálení čarodějnic na počátku 21. století si zachová řadu rysů pocházejících z minulosti, zároveň však došlo k řadě změn. Odlišná je především funkce, původní sociální, ochranný a náboženský význam byl nahrazen funkcí zábavnou a společenskou. Pálení čarodějnic probíhá jak v rámci rodiny, sousedů či přátel tak jako organizovaná akce.

ČARODĚJNICE v J. Hradci je akce, kterou vyhledává stále více lidí. Město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec vás co nejsrdečněji zvou 30. dubna v 18:30 hodin do parku pod Gymnáziem V. Nováka J. Hradec.

Poslední dubnový den bude tradičně patřit všem malým i velkým čarodějům a čarodějkám.

Naše čarodějnice jsou hlavně o programu a soutěží pro děti, diskotéce Michala Arnošta, opékání buřtů na ohni a o celkové atmosféře. Vatru postaví dobrovolní hasiči, ustrojí i čarodějnici a soutěží pro děti přispějí ke zdárnému průběhu celé akce. Každé dítě v kostýmu čarodějnice a čaroděje obdrží malý dárek. Vatru zapálí starosta města Ing. Stanislav Mrvka.

Text: Ivana Bačáková, Jiří Kubát a Martin Loew