22.8 C
Jindřichův Hradec
18.07. 2024
Články

Aktualizováno. Kde v Hradci a okolí pomáháme Ukrajině

Na této speciální stránce budete postupně nacházet způsoby koordinované pomoci válkou zasažené Ukrajině v Jindřichově Hradci. Stránku budeme pravidelně aktualizovat, jak se k nám informace budou dostávat. V případě, že víte o možnosti, která zde není uveřejněna, budeme rádi, když nás s poskytovatelem pomoci spojíte přes emailovou adresu [email protected].

 

V pátek 8.dubna od 19 hod proběhne koncert na podporu ukrajinských uprchlíků v restauraci Shanghai spojené s finanční sbírkou za účasti starosty p. Mlčáka.

Za podpory K.Pixa Band, Catering J.Toufar.

Mediální podpora Hradecžije, Žurnál, JH TV.


Restaurace Shanghai, nabízí ukrajinským uprchlíkům polední menu zdarma (polévka, hlavní jídlo, nápoj)

+ ošacení od naších zákazníků.

  • Restaurace Shanghai
  • Svatojánská 144
  • Jindřichův Hradec

YMCA připravila pro ukrajinské uprchlíky tanečky pro děti, procházku, výlet vláčkem a pravidelný fotbálek. 

Městská knihovna Jindřichův Hradec ve spolupráci s Adrou vyhlásila sbírku dětských obrázkových knížek pro ukrajinské děti (sbírka bude probíhat od 23.3.-12.4.2022, jedná se o dětské knihy s minimem textu, hlavně obrázkové, aby jim ukrajinské děti v maximální míře porozuměly). Knihy možno přinést do městské knihovny do suterénu na hudební oddělení. Po ukončení sbírky bude prostřednictvím Adry zajištěna distribuce sebraných knížek na potřebná místa.
Pro podporu volnočasových aktivit a školní docházky dětí uprchlíků na Jindřichohradecku vybírá Charita Jindřichův Hradec deskové a karetní hry, venkovní hry, školní pomůcky, penály, aktovky apod.
Počet Ukrajinců potřebujících pomoc každý den stoupá a s nimi i počet dětí. Podporujeme řadu uprchlíků přímo nebo přes další lidi, kteří sami pomáhají jako třeba pan Jiří Hořejší ze Stráže nad Nežárkou, který v penzionu Fähnrichův mlýn ubytovává v tuto chvíli 74 Ukrajinců.
Ukrajina

Materiální, finanční pomoc, dobrovolníci – Charita Jindřichův Hradec