13.6 C
Jindřichův Hradec
15.04. 2024
Články

Kudy do očkovacího centra a kde parkovat?

Jindřichohradecké očkovací centrum funguje přesně týden a denně tady zdravotníci naočkují 100 až 300 lidí. Celkově Od počátku vakcinace bylo do středy 17. února provedeno v Jindřichově Hradci více než 4200 vakcinací. Očkovací centrum sídlí v budově Fakulty managementu. Parkoviště pro návštěvníky centra je umístěno vedle Tyršova stadionu v sousedství fakulty a najíždí se na něj z Claudiusovy ulice. Někteří lidé se snaží zaparkovat přímo před budovou Očkocentra v Jarošovské ulici a způsobují tím dopravní komplikace.

Fakulta managementu v Jindřichově Hradci
Ilustrační foto: Fakulta managementu v Jindřichově Hradci

„Prosíme klienty očkovacího centra, aby pro parkování využívali výhradně plochu u Tyršova stadionu, na kterou se vjíždí z Claudiusovi ulice otevřenými vraty naproti katastru nemovitostí. Trasa je přehledně značena ze všech směrů a na parkovišti s koordinací aut pomáhají dobrovolní hasiči, kteří jsou připraveni všem poradit,“ řekl starosta Jindřichova Hradce Jan Mlčák. Dobrovolní hasiči jsou na parkovišti připraveni pomoci i méně pohyblivým pacientům. Mají k dispozici invalidní vozíky a z parkoviště do centra mohou seniory dovést. „Řidiči, kteří se snaží zaparkovat v Jarošovské ulici přímo před očkovacím centrem způsobují dopravní komplikace a řadu nebezpečných situací, přitom je pro všechny k dispozici dobře značené velkokapacitní parkoviště v těsném sousedství fakulty. Před očkovacím centrem mohou zastavit jen řidiči, kteří doprovází imobilní klienty, a to jen na nezbytně nutnou dobu pro vystoupení seniora, kterého si převezmou pracovníci očkovacího centra a řidič zatím může přeparkovat a vrátit se zpět,“ doplnil starosta Jindřichova Hradce Jan Mlčák.

Prozatím zdravotníci stále očkují seniory 80+. Vakcinace probíhá plynule a bez problémů: „Musím zejména vyzdvihnout skvělou a velmi nadstandartní spolupráci s policií, dobrovolnými hasiči, zaměstnanci Fakulty managementu VŠE a pomáhají nám také studentky a studenti Střední zdravotnické školy,“ řekla hlavní sestra Nemocnice Jindřichův Hradec Dana Velimská s tím, že prostory Očka v budově fakulty jsou nadstandartní. Příští týden plánují zdravotníci centra vakcinovat dalších 500 seniorů ve věku 80+. Mělo by dojít také k očkování v domově s pečovatelskou službou v Českých Velenicích, protože současně s provozem Očko centra stále vakcinuje mobilní tým, který se pohybuje po celém okrese.

Stále je ale nedostatek vakcín a nemocnice každý týden čeká, kolik očkovacích látek dostane na další dny.

Provoz očkovacího centra

Provozní doba centra je od 7:00 do 15:30 hodin. Až bude mít nemocnice dostatek vakcín, bude centrum otevřeno 12 hodin denně a zdravotníci tady naočkují až 900 lidí denně. Prohlédněte si, jak vakcinační centrum vypadá. Fakulta managementu VŠE připravila virtuální prohlídku centra.

V tuto chvíli se mohou k očkování registrovat občané starší 80 let, a to na webu Ministerstva zdravotnictví. Prosíme objednané pacienty, aby se k očkování dostavili na zarezervovaný čas (stačí přijít 5 až 10 minut předem) a pokud možno měli s sebou vyplněný informovaný souhlas (ke stažení ZDE), to celý proces na místě očkování urychlí. V rámci očkování seniorů nad 80 let je pro urychlení očkovacího procesu (administrativy) také vhodný doprovod, který může být přítomen po celou dobu vakcinace.

Doprava a parkování

Očkovací centrum na Fakultě managementu VŠE funguje pro celé Jindřichohradecko, proto je naváděcí systém informačních cedulí umístěn ze všech směrů a řidiče navede na záchytné parkoviště u Tyršova stadionu. Na tuto parkovací plochu se najíždí z Claudiusovy ulice (otevřenými vraty naproti budově katastru nemovitostí). Na parkoviště se vejde minimálně 120 aut. Značená je i cesta z parkoviště na fakultu a zpět.

  • Na všech příjezdových komunikacích do Jindřichova Hradce je umístěné dopravní značení, které vás navede na parkoviště, jež je vyhrazeno pro očkovací centrum (OC). Stání vozidel není zpoplatněno. Z parkoviště vás další dopravní značení navede po trase pro pěší k budově VŠE – FAKULTY MANAGEMENTU č.p. 1117, kde je zřízeno očkovací centrum.
  • Stání v ulici Jarošovská před očkovacím centrem je zakázané. Doprovod imobilního (špatně pohyblivého) klienta očkovacího centra může po nezbytně nutnou dobu zaparkovat před vchodem do budovy Fakulty managementu VŠE, kde si klienta převezme zdravotnický personál na dobu, než doprovod přeparkuje na parkoviště určené pro očkovací centrum. Poté si doprovod klienta v očkovacím centru znovu převezme a absolvuje s ním celý proces očkování.
  • Do budovy se bude vstupovat hlavním vchodem. Po provedeném očkování budou osoby i s případným doprovodem opouštět budovu pouze zadním vchodem (budova bude průchozí jen jedním směrem).
  • Po provedeném očkování je nutné odjet s vozidlem z parkoviště a uvolnit tak místo dalším. Není povoleno ponechat vozidlo na parkovišti a odejít do města například za nákupy.
  • Děkujeme, že se budete řídit těmito pokyny.

Zdroj: Město Jindřichův Hradec – Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí