20.2 C
Jindřichův Hradec
20.06. 2024
Články

Kulturní pozvánky do Lomnice nad Lužnicí

Nenechte si ujít 3. ročník Srazu historických vozidel na Farské louce 29. července v 8:00. Naleštěné automobily, motocykly a traktory si můžete prohlédnout a vybrat ten nejzajímavější stroj. Výstavu doplní prezentace ledenických lodních modelářů, ukázka parních strojů. V rámci prezentace českobudějovické firmy MNC auto si můžete vyzkoušet jízdu ve vozech Ford Ranger Raptor nebo Opel Grandland. Zahraje Ševětínka, nebude chybět jarmark a večer pokračuje program setkáním folkových a country kapel.

Město Lomnice nad Lužnicí pořádá již 18. rokem na Farské louce dvě tradiční akce – 12. 8. Festival dechových hudeb a 26.-27. 8. Folklorní festival U Zlaté stoky.  Přehlídku dechových hudeb odstartují Babouci a postupně se vystřídají Šumavská osmička, Černovická dechovka, Libkovanka a Krajanka.

Hlavní program folklorního festivalu zahájí koncert Jihočeské Podhoranky. Dále se představí Dětská cimbálová muzička Ondřejníček, soubory Bzenčan s cimbálovou muzikou, Studánka, Blaťácký soubor, Lučina, Úsvit, Slunečnice, Jitřenka a domácí Javor s Javoráčkem. Na řemeslném jarmarku se můžete podívat např. jak se plete z proutí, dělají štípané holubičky, paličkuje. Vyvrcholením programu bude večerní koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou. V neděli se s festivalem rozloučíme při krojované děkovné mši v kostele sv. Jana Křtitele.

Záštitu folklornímu festivalu udělil nám. hejtmana Jihočeského kraje p. Pavel Hroch.

Předprodej a informace: [email protected], +420 724 157 968