18.6 C
Jindřichův Hradec
18.07. 2024
Články

Letní filmový dort v dačickém Kině Beseda

I letošní léto bude v dačickém Kině Beseda plné zajímavých filmových titulů, ze kterých si vybere úplně každý. Pro větší přehlednost vybíráme pouze ty opravdu nejočekávanější filmové premiéry, které by vám v červenci a srpnu neměly na našem plátně rozhodně uniknout.

Filmové léto odstartovalo druhým pokračováním oblíbeného rodinného filmu: Králíček Petr bere do zaječích. Roztomilý a všemi oblíbený králičí lump Petr utíká do světa, kde mu jeho lumpárny nikdo nevyčítá. Když se ho ale jeho rodina rozhodne najít, musí se i on sám rozhodnout, jaký chce vlastně být…

Nejen fanoušci komiksových adaptací již jistě netrpělivě očekávají další film ze světa Marvel. A dočkají se hned na začátku prázdnin, to bude mít totiž premiéru akční fantasy Black Widow.

A ani čtenářům srdceryvného příběhu, vyprávěného očima toulavého psa Gumpa, určitě nemusíme představovat jeho filmovou adaptaci. Zde jen můžeme dodat, že ve filmové verzi příběhu pro celou rodinu si kromě skutečných psích hrdinů zahrál také Boleslav Polívka, Eva Holubová, Karel Roden a další známé české herecké hvězdy.

Podle oblíbené knižní předlohy vznikl také film Prvok, Šampon, Tečka a Karel. A jako ta nejlepší garance dobré zábavy jistě poslouží už to, že na režisérskou židličku se usadil sám její autor Patrik Hartl. Začátek druhého měsíce letních prázdnin v kině obstará čtvrté pokračování dnes již kultovní animované klasiky – Hotel Transylvánie s podtitulem Transformánie.

A jak to dopadne, když hlavní část péče o novorozence převezme otec na mateřské dovolené, prozradí česká filmová komedie na motivy úspěšného blogu – Deníček moderního fotra.

Na 19. srpna 2021 je ohlášena premiéra výpravného rodinného filmu Spící město, který se z velké části natáčel také v okolí Dačic, ve Slavonicích, na hradě Landštejn nebo třeba v Kunžaku. Konec prázdnin pak ovládne velký životopisný film Zátopek, který vypráví příběh fenomenálního československého maratonce. Pokud jste na předchozích řádcích nenašli snímek, na který se těšíte, vůbec nic to neznamená. Jde pouze o takovou malou ochutnávku ingrediencí, ze kterých pro vás v létě upečeme pomyslný filmový dort. A můžeme slíbit, že tento dort bude mít hned několik pater a bude rozhodně plný nejrůznějších chutí a vůní. Tak přijďte ochutnat.

Milan Krotký, Kino Beseda (Dačický zpravodaj 7/2021)


Program od 15. do 31. července:

Letní filmový dort v dačickém Kině Beseda