20.04. 2024
Články

Letní pozvánka na 3. ročník hudebních večerů „Šlechtická sídla v souznění“

Letní pozvánka na 3. ročník hudebních večerů "Šlechtická sídla v souznění"

„Šlechtická sídla v souznění“ je série tří hudebních večerů konaných na sídlech šlechtických rodů.

Smyslem těchto večerů je rozšířit nabídku klasických prohlídek hradů a zámků a tak dát možnost široké veřejnosti vnímat tyto historické prostory i jinak a to v podobě mimořádných cca tříhodinových společenských setkáních, které jsou obohaceny o ochutnávku kvalitních vín, o hudební vystoupení v podobě koncertu, či recitálu osobností naší hudební scény a to různých hudebních žánrů. Po skončení koncertu na hosty čeká večerní komentovaná prohlídka objektu. Každé setkání doprovází majitel daného objektu, který hosty seznámí z historií svého rodu a s historií zámku.

Letošní zámecké putování začneme 25.7. na malebném zámku Stráž nad Nežárkou, na kterém pobývala známá pěvkyně Ema Destinová, kde si mimochodem připomeneme 90.výročí od jejího úmrtí. Na druhém večeru 29.8. se ocitneme ve Versailles. V českém Verasailles, tak se totiž říká zámku v  Nových Hradech u Litomyšle. Tyto zámecké večery zakončíme 12.9. na zámku v Rychnově nad Kněžnou, jehož součástí je i unikátní kostel Nejsvětější Trojice,který bude možno v rámci večera také navštívit, než-li se na delší dobu (nutné rekonstrukce) uzavře.

Se svým výjimečným hudebním projektem IN CONCERTO se v roce 2020 představí dva pánové (2 členové známého vokálního seskupení 4TET),

Jiří Škorpík a David Uličník.

V jejich podání zažijete opravdové multižánrové hody. Jejich srdečné a vřelé vystoupení nabízí široký repertoár, opravdových hudebních skvostů. Za jediný večer si tak můžete vychutnat známé árie z pera italských autorů, poslechnout si písně Leoše Janáčka v podání úžasného tenora Davida Uličníka, prožít zpěvné písně z dílny významného hudebního skladatele a aranžéra Jiřího Škorpíka, muzikálové melodie a dále pak známé písně Karla Gotta, Karla Svobody a Waldemara Matušky.

Vzhledem k tomu, že večery se opírají o tradice, konkrétně o ty rodové-rodinné tradice, tak v rámci těchto večerů bude na každém setkání představena a podpořena Nadace Rozum a Cit, která dlouhodobě pomáhá a podporuje myšlenku náhradní rodinné péče v ČR. Ráda bych tímto propojila důležitost rodinných vazeb, a to nejen z toho historického pohledu, ale i z pohledu důležitosti fungování základních rodinných principů a hodnot dnešní doby.

Z tohoto důvodu jsem pro letošní rok připravila dva druhy vstupenek. Základní (550,-Kč) a VIP vstupenky (1050,-Kč). Zakoupením VIP vstupenky podpoříte i Vy výše uvedenou Nadaci.

Pro hosty, kteří si tuto vstupenku zakoupí, bude připraven malý dárek, rezervace místa na koncertě na Vaše jméno.

Přijďte si tedy užít výjimečný a pestrý zámecký večer se sklenkou dobrého vína!!

Oba druhy Vstupenek lze zakoupit pouze přes e-mail – [email protected] (tel. 737 256 811)

Na viděnou se těší

Jitka Bláhová

Letní pozvánka na 3. ročník hudebních večerů "Šlechtická sídla v souznění"