27.5 C
Jindřichův Hradec
19.07. 2024
Články

Letní tenisovou sezónu uzavřeli hráči Tenis klubu Jindřichův Hradec velmi úspěšně.

Letošní sezónu uzavřel úspěšným startem na celostátním turnaji ČTS v pražském klubu TC Spořilov mladší žák David Matoušek. Jako nasazená turnajová dvojka potvrdil své kvality a prošel přes Filipa Jandourka z TK Konstruktiva Praha v sobotním prvním kole hladce 6:1, 6:1. V nedělním semifinále svedl boj s Adamem Pugnerem z TJ Tatran Střešovice. Po setech 6:4 a 4:4 přišla skreč od talentovaného mladšího žáka Adama Pugnera, který tak uvolnil cestu do finálového boje pro hráče TK Jindřichův Hradec. Ve finále však David Matoušek nenalezl recept na výborně hrajícího Jakuba Klímu z SK Oáza Praha a podlehl turnajové pětce 1:6, 2:6.

Letní tenisovou sezónu uzavřeli hráči Tenis klubu Jindřichův Hradec velmi úspěšně.V turnaji čtyřher se David Matoušek se svým parťákem Jakubem Kylsánem z LTC Humpolec probojoval do finále. Dvojice, která spolu v tomto roce odehrála již 6 celostátních turnajů ČTS a pokaždé došla do finále, neprolomila opět výborně hrajícího Jakuba Klímu a Davida Hermana, oba z SK Oáza Praha. Po setech 5:7, 3:6 si duo Kylsýn – Matoušek odváží druhé místo z turnaje čtyřhry. Zisk dvou stříbrných pohárů z pražského TC Spořilov, které je zároveň tréninkovým centrem talentů mládeže pro TK Sparta Praha, je velkou odměnou nejen hráči Davidu Matouškovi, ale i trenérovi Zdeňku Hronzovi ml. za celoroční práci s mládeží Tenis klubu Jindřichův Hradec.

Další ze svěřenců trenéra Zdeňka Hronzy  ml., Gustav Fiala, reprezentoval Tenis klub Jindřichův Hradec na prestižním celostátním turnaji ČTS dospělých v tenisovém areálu Jiskry Třeboň se 35-ti účastníky. Dorostenec Gusta Fiala sbírá zkušenosti již v kategorii dospělých. Zatímco se v průběhu roku spokojil s uhraným prvním kolem, v Třeboni dal svým soupeřům jasně najevo, že jeho současné kvality se budou muset obávat. Prvním kolem prošel lehce po setech 6:2, 6:0 přes Theodora Müllera z LTC ČB, ve druhém kole přes favorita turnaje a druhého nasazeného hráče Jana Podobu z LTC Humpolec po setech 7:5, 6:0. Čtvrtfinále přineslo velký souboj a po setech 6:4, 1:6 mohli návštěvníci vidět tenis plný dlouhých výměn, agresivně hrající Gusta Fiala otočil zápas na svou stranu a v rozhodujícím třetím setu vítězí 6:4. V boji o semifinále byla znát únava z předešlého těžkého zápasu a Fiala bohužel nestačil na zkušeného hráče Radka Hrubce hrajícího za TJ Jiskra Třeboň (v předchozích letech 2012-2016 hrající za top tenisový klub 1.ČLTK Praha).

Hráči Tenis klubu Jindřichův Hradec tak udělali pěknou tečku za antukovou letní sezónou. Nejen na celostátních turnajích ČTS potvrdili stoupající úroveň jindřichohradeckého tenisu.

Tenis klub J.Hradec


Tenis klub J. Hradec