16.8 C
Jindřichův Hradec
24.07. 2024
Články

Letošní toulky budou o speciální prohlídce zámku v létě roku 1989, která se tak nějak nevyvedla.

Večerní toulky bájným Hradcem - Na zámku 1989 aneb O prohlídce, která se nevyvedla

Pojďte se zatoulat večerním Hradcem. Každoročně jsou pro vás připraveny méně tradiční hrané a kostýmované výpravy za historií města Jindřichova Hradce, konané ve večerních hodinách. Letos o speciální prohlídce zámku v létě roku 1989, která se tak nějak nevyvedla.

Večerní toulky bájným Hradcem - Na zámku 1989 aneb O prohlídce, která se nevyvedlaV areálu Jindřichohradeckého hradu a zámku se letos konají již jedenácté Večerní toulky bájným Hradcem, hrané výlety do méně známé historie Jindřichova Hradce. Při speciální a neplánované prohlídce vás zavedou do léta roku 1989 a do běžně nepřístupných hradních a zámeckých prostor.

V létě roku 1989 prochází hrad a zámek stále ještě rozsáhlou rekonstrukcí. Vy se ocitnete v rolích návštěvníků, kteří při svém odborářském zájezdu ROH po památkách neplánovaně dorazili po jistých potížích místo na Telč do Jindřichova Hradce. A ještě k tomu s velkým zpožděním. Bude však o vás postaráno, a to neplánovanou a rozhodně zajímavou prohlídkou, která vás zavede do více či méně zrekonstruovaných prostor, ve kterých se připravuje něco velkolepého. Inu, sami uvidíte a možná i zavzpomínáte.

Během této prohlídky se dozvíte o tom, jak se měly proměnit některé interiéry zámku podle plánů z osmdesátých let minulého století. Kromě „odborníků“, kteří se vás ujmou, potkáte i další zajímavé postavy, včetně některých bývalých majitelů panství. Jak se celá prohlídka vyvine, to rozhodně nečekáte.

Termíny: 7. 7., 10. 7., 17. 7., 22. 7., 1. 8., 6. 8., 11. 8. a 22. 8. od 20.00 a od 21.40 hodin

Rezervace vstupenek:

Rezervace vstupenek se provádí online skrze rezervační systém. Místa se pouze rezervují, platí se až na začátku představení.
Odkaz na rezervační systém: https://vtbh.reenio.cz

Orientační vstupné:

Plné vstupné: 140,00 CZK
Dětské vstupné: 100,00 CZK pro děti do 15 let
Seniorské vstupné: 100,00 CZK pro osoby nad 65 let
Poznámka: Večerní toulky nejsou vhodné pro děti do 10 let!
 
Pozn.: Večerní toulky nejsou vhodné pro menší děti a nejsou bezbariérové.