10.5 C
Jindřichův Hradec
30.05. 2024
Články

Letošní Zpívání nad Nežárkou proběhne v sobotu

Po jarních útrapách a pochopitelném zákazu snad téměř všeho, co máme rádi, jsem nesmírně rád, že můžu říct, že letošní Zpívání, které pořádá Město Jindřichův Hradec, bude! Možná, že i změna termínu, nad kterou, přiznávám, jsem na začátku roku kroutil hlavou, byla, vzhledem k uplynulým událostem, neplánovaně prozíravá. A tak tedy pozor! Letos se uvidíme 8. srpna od 15:00 h v atriu Muzea fotografie v Jindřichově Hradci. Kdybychom snad měli moknout, přemístíme se do kaple Máří Magdalény, která s muzeem sousedí.

Snažili jsme se Vám letos připravit pestrou nabídku kapel a písničkářů a tak věřím, že si každý najde ten svůj šálek kávy. Standa Haláček je klasický folkový písničkář, který chce svou tvorbou potěšit posluchače a jeho největší radost je právě vaše přítomnost na koncertu. Potkáváme se s ním na festivalech napříč republikou. Strunovrat jste mohli slyšet na Zpívání před šesti lety. Folková pohodová romantická kapela, aneb když se ředitel ZUŠ nechce věnovat jen klasice. X-tet je vokální formace, která se nebojí spirituálů, folku, swingu a občas zabrousí i do popu. Své vlastní písně s aktuálními texty ze života přiveze další folková stálice, kapela 4zdi. Svérázná, osobitá, avšak velmi milá písničkářka s nevídaným pěveckým projevem a neškolenou hrou na akordeon je Jana Vébrová. Pokud budeme mluvit o bicích, el. base a kytaře, akustických kytarách, irských flétnách a píšťalách a přitom o české kapele, každého musí napadnout Isara. Málokdy se spokojíme s tím, když něčeho dostaneme jen půl. Můžu vám však slíbit, že Půljablkoň přijede celá. Tedy svébytná, nepříliš zařaditelná formace tvořená protagonisty Jablkoně. Celým pořadem bude provázet výborný moderátor Zdenda Schwager a jistě příjemný zvuk zajistí Libor Nalezínek.

Chcete-li poznat tyto muzikanty víc a hlavně blíž, je třeba dorazit na Zpívání nad Nežárkou v sobotu 8. srpna 2020. Těšíme se na vás!

Štěpán Štrupl