4 C
Jindřichův Hradec
17.04. 2024
Články

Light47 – premiéra videoklipu k singlu SUNLIGHT

Zcela nový hudební projekt Light47 slovenské zpěvačky Romany Minik, kytaristy skupiny Kryštof Evžena Hofmanna a hudebního skladatele Petra Pokovby představí v pátek 16. července 2021 v 11.30 hodin na Youtube kanále Light47 svůj pilotní singl s názvem SUNLIGHT.

V jeho pojetí se setkaly početné hudební zkušenosti všech tří členů uskupení a vyústily v píseň naplněnou radostí z tance a pohybu stejně jako z volných letních dnů.

Skladba je již nyní k poslechu na všech obvyklých platformách:

https://backl.ink/147339047

Více o Light47

Okolnosti vzniku písně Sunlight sahají až do roku 2008, kdy Petr vyzval Evžena ke spolupráci a společně pak se zpěvačkou Zuzanou Kickovou nahráli album In Revelation (2009, www.inrevelation.cz) složené z osmi písní žánrově se pohybujících na pomezí chilloutu a elektroniky (singl Find Me zní např. na Rádiu 1).

Na jaře tohoto roku se na předchozí spolupráci rozhodli navázat a ke studiovému projektu, který získal název Light47, přizvali slovenskou zpěvačku Romanu Minik, se kterou se již dříve Evžen potkal při nahrávání jejího singlu Túlavý pes u něj ve studiu Taurus Records (https://www.taurusrecords.cz/).

V březnu navrhl Petr základní hudební téma, Evžen jej doplnil o kytary a v průběhu následujících týdnů začala vznikat celková podoba písně. Romana už během několika úvodních poslechů napsala text a po jeho konzultaci (pomohli čeští překladatelé Vítězslav Bečka, Radek Přerovský a Daniel Fielding z USA) jej v řadě vícehlasů a dalších stop nazpívala u Evžena ve studiu.
Po čtyřech týdnech mixování a závěrečném masteringu (Filip Mošner, http://www.mosnersound.cz/) spatřila skladba SUNLIGHT světlo světa jako pilotní singl tria Light47. Z celé po několik měsíců trvající tvorby vyšla jako výsledek píseň energická a optimistická s náznaky odkazu hudební tvorby 80. let za použití zvuku a tvůrčích možností současnosti.

Hlavním poselstvím této skladby, která je určena jak pro českou tak i zahraniční hudební sféru, je návrat k jednoduchosti a opravdovosti života a pokus o vnesení alespoň malého paprsku naděje do doby plné výzev a otazníků.

Romana Minik – zpěv a text
Petr Pokovba – hudba, programming, mix
Evžen Hofmann – hudba, kytary

https://backl.ink/147339047
https://instagram.com/we_are_light47
https://www.facebook.com/Light47-110097254676704/