0.5 C
25.04. 2024
Sportovní zprávy

Lions opět na favorita z Děčína nestačili

Do zápasu vstoupili domácí velice aktivně – po 3 minutách jsme vedli 9:4 a zdobila nás velká aktivita na obou stranách palubovky. Děčín však poté zapnul na jiný rychlostní level a třemi trojkami v řadě otočil na 9:15. Melski sice okamžitě kontroval stejnou mincí, soupeř si však držel mírné vedení, které udržel až do konce čtvrtiny.

LIONS J.Hradec – BK Armex Děčín 64:79 (20:25, 33:42, 47:60)

Lions opět nafavorita z Děčína nestačiliNástup do druhé čtvrtiny byl z obou stran nervózní, za 3 minuty padlo pouhých 6 bodů a Děčín byl vpředu o 3 body. Pak však přišla série našich chyb a především faulů a lídr tabulky odskočil v 7. minutě po trojce Strii na 11 bodů. Domácí v závěru stačili zkorigovat na jednociferný rozdíl 9 bodů.

Ve druhém poločase se začal projevovat největší rozdíl ve hře – bojovnost. Děčín skákal pro míče, bojoval, na naší straně bohužel tato snaha postupně ubývala. Děčín postupně navyšoval skóre a po 30 minutách vedl o 13 bodů.

Jestli domácí chtěli myslet na zvrat, tak Děčín rázně drama odmítl. Po 5 minutách a dvou trojkách Děčín odskočil na 17 bodů a bylo po zápase. Závěrečná snaha domácích nepřinesla ovoce a soupeř si tak odváží z naší palubovky výhru.

Domácí vyhráli na doskok, zajímavostí je 24 útočných doskoků na domácí straně a 20 na straně Děčína. Domácí žádnou čtvrtinu neprohráli o více než 5 bodů. Rozhodla však vyšší úspěšnost střelby – Děčín trefil těžké střely, domácí bohužel ne. Spolu s již zmíněnou bojovností to byl hlavní rozdílový faktor.

Lions opět nafavorita z Děčína nestačiliDomácí trenér Karel Forejt: “Gratuluji Děčínu k zasloužené výhře. Musím konstatovat, že všechny zápasy s Děčínem jsou podobné – soupeř si vypracuje náskok 10-12 bodů a ten poté v pohodě drží až do konce. Jestli někomu přijde, že jsme hráli vyrovnaný zápas, tak to je naopak – oni si to zkušeně hlídají. Souhlasím s Pavlem, možná byli hráči až moc přemotivovaní a to nám svazovalo ruce. Neproměnili jsme střely, které bychom v domácí hale měli dát, na rozdíl od Děčína, který měl několikrát naprosto volné střely. A to pramenilo z přemotivovanosti, snahu upřít nemohu, ale mnohdy nám chyběla hlava. A to je mnohem důležitější. Přiznám se, že jsme chtěli výhru. Možná je to odvážné tvrzení, ale hrajeme doma a my si nemůžeme dovolit, nějaký zápas pouze odehrát. Výhra však dnes patří lepšímu týmu.“

Hostující trenér Pavel Budínský: “Jsem rád za svůj tým a hráče a chci jim poděkovat. Jeli jsme sem s myšlenkou, že bychom neradi devalvovali výhru z Prostějova a natáhli vítěznou šňůru, což se podařilo . Byl to paradoxní výkon. Čekali jsme, že domácí budou nažhavení a po tom, co se dobře prezentovali u nás ve 2 předchozích zápasech, jsem očekával, že kvalita zápasu bude trošku vyšší. Byl to však festival promarněných šancí, alespoň v našem případě. My jsme dnes zahodili kvantum střel z jistých pozic. Dalším je počet doskoků – my jsme tuto bitvu nebyli schopni vyhrát s 20 útočnými doskoky, to je až neuvěřitelné. Domácí jich měli 24, to se tak nevidí. Nízké procento střelby na obou stranách, my ho však měli lepší a měli jsme i lepší selekci střel. Kdybychom dávali, tak máme zápas v režii. Bylo to však stále otevřené až do 36-37. minuty. Vyhráli jsme, přišlo mi však, že domácí byli trošku přemotivovaní, nebo nebyli ve své kůži. Nadřeli se hodně, co tam však dnes doskákali a chtěli urvat, to bylo až neuvěřitelné. Jsme rádi za výhru, měli jsme 19 asistencí, mohli jsme jich mít 30. Bylo to druhé utkání venku, máme 2 výhry a to se počítá.“

Nejlepší hráč: Tomáš Pomikálek (Děčín)

Statistiky utkání: 600 diváků

Trojky: 4 – 8

TH: 35/26 – 18/11

Doskoky: 52 – 49

Fauly 15 – 28

Body domácí:Nofflet 16, Novák 11, Zuzák 10, Vošlajer a Šoula 7, Lamar a White 4, Melski 3, Hanuš 2

Body hosté:Pomikálek 16, Jelínek a Houška 13, Bosák 12, Vyoral 10, Stria 6, Kroutil 5, Šiška a Landa 2