10.5 C
Jindřichův Hradec
30.05. 2024
Články

Loskuták na výletě v Počátkách a otevření expozice Počátky filmové a nostalgické

Ve spolupráci s destinačními agenturami v České republice a TV Nova vznikl letos, stejně tak jako v minulém roce, unikátní pořad Loskuták na výletě. Štáb pořadu dorazil na základě tipu od naší krajské destinační agentury Vysočina Tourism dne 10. 6. 2021 i do Počátek. Díl věnovaný Kraji Vysočina byl vysílán v sobotu 26. 6. 2021 ve 13:00 hod. a můžete si jej vyhledat i na youtube nebo webových stránkách TV Nova. V Počátkách krajské putování štábu TV Nova končí a Vysočina Tourism se sluší za „vytipování“ Počátek na místě poděkovat. bude dovolenou v Česku, na Moravě a ve Slezsku.

Praktické rady a užitečné informace skvělého herce, baviče a hereckého profesionála Petra Rychlého, který pořad uvádí, ohledně tipů, kam se v létě vydat za krásami přírody, historickými památkami i dalšími turistickými zajímavostmi, štáb v Počátkách zavedly na Palackého náměstí a k našim skvělým a nutno říci v rámci České republiky i unikátním ubytovatelům, Resortu svatá Kateřina (Kamenný kruh druidů, pramen sv. Kateřiny, Ájurvédský pavilon) a do Letohrádku svatého Vojtěcha. Na cestě samozřejmě štáb nemohl minout pramen svatého Vojtěcha a svaté Markéty.

Velký dík za skvělou reprezentaci města v horký a slunný den 10. 6. 2021 patří i Kavárně, cukrárně a sušenkárně U Andělky, kde měly dámy připravené lahodné dortíky včetně svých známých Karamelových Andělek. Lidé ze štábu byli z dortíků i nápojů doslova unešení a dokonce se pro zákusky vrátili i po výtečném pozdním obědě v Letohrádku svatého Vojtěcha, na své cestě do Prahy.

U příležitosti návštěvy štábu TV Nova jsme Petra Rychlého jako zástupce filmové branže, společně i s Madgou Svatoňovou, zástupkyní krajské organizace Vysočina Tourism požádali o slavnostní otevření naši expozice s názvem Počátky filmové a Počátky nostalgické, kterou můžete shlédnout v amfiteátru našeho kulturního řízení na Palackého náměstí. A to v otevírací době knihovny (PO – PÁ: 8 – 16 hod.) a v letních měsících i v SO-NE (10 – 15 hod.). Vstupné je dobrovolné a jste srdečně vítáni !

Mgr. Miroslava Hromasová